Kardeşlerin Doktor Olma Hayali

''Kardeşlerin Doktor Olma Hayali'' İki erkek kardeşin büyüdüklerinde olmak istedikleri meslek için nasıl çabaladıklarını okuyacağız.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kardeşlerin Doktor Olma Hayali

Pandemi sonrasında küçük bir köyde, Murat ve Burak isminde iki kardeş yaşardı. Murat 12, Burak ise 10 yaşındaydı. Her iki kardeş de büyüdükleri zaman doktor olmayı hayal ediyorlardı. Kardeşler için doktor olmak, insanlara yardım etmenin en güzel yoluydu.

Bir gün, okulda öğretmenleri sağlık ve doktorlar hakkında bilgi veren bir ders konusu işledi. Murat ve Burak, öğretmenlerinin anlattıklarını ders bitimine kadar pür dikkat dinlediler. Dersleri bittikten sonra, öğretmenlerinin yanına giderek doktor olmak istediklerini söylediler. Öğretmenleri gururlu bir şekilde, “Derslerinize çok çalışmalısınız, çünkü doktor olmak hiç kolay değil ancak eminim siz doktor olmayı başarabilirsiniz” dedi.

O günden sonra, Murat ile Burak her gün daha çok ders çalışmaya başladılar. Her gün kitaplar okudular, bilim fuarlarına gittiler ve her fırsatta daha çok şey öğrenmeye çalıştılar. Çoğu zamanlarda zorlandıkları oluyordu, fakat birbirlerine destek olup tüm zorlukların altından kalkabildiler.

Günlerden bir gün köylerinde sağlık fuarı yapıldı. Murat ile Burak, fuara katılarak doktorlarla tanışma fırsatı buldular. Doktorlar, kardeşlerin sorularını özellikle yanıtladı ve onlara çeşitli tıbbi aletleri nasıl kullanacaklarını anlattı. Bu fuar, kardeşlerin doktor olma isteklerini daha da yükseltmişti.

Yıllar geçti ve Murat ile Burak, çok çalışarak hayallerine ulaştılar. Kardeşler doktor olmayı başarmışlardı. Köylerine sağlık ocağı açtılar ve insanlara yardım etmeye başladılar. Kardeşler, çocukken kurdukları hayalleri gerçeğe dönüştürebildikleri için çok gururluydular.

Masalımızın biterken, Murat ile Burak, tüm çocuklara şunu söylüyordu: ” Hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, çok çalışmalı ve hayallerinize inanmalısınız. Bizim şuan doktur olduğumuz gibi, siz de hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.”

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Fındık ve Gökyüzünden Gelen Hediye

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu