Binbir Gece Masalları Altın Lambanın Sırrı

''Binbir Gece Masalları Altın Lambanın Sırrı'' Binbir Gece Masallarının Fantastik Dünyasında Çocuklarınıza Okumanız İçin Kullanabileceğiniz Masaldır

sesli dinlemek icin tiklayin

Binbir Gece Masalları Altın Lambanın Sırrı

Binbir Gece Masalları büyülü dünyasında, yıldızlar sayesinde parıldayarak aydınlanan bir kasabada yaşayan genç bir kadın varmış. Bu genç kadının ismi Nurcan’dı ve çok sıradan bir hayat yaşamaktan bunalmıştı. Günlerden bir gün, tarihi bir kütüphanede dolaşırken, unutulmuş raflar arasında duran esrarengiz bir lambayı gördü. Bu lamba çok eski görünüyordu ve üzerinde eski tarihlerden kalan yazılarla merak uyandırıyordu.

Nurcan, lambayı çok tuhaf bir şekilde bulduğu için onu evine götürüp temizlemeye başladı. Lambayı temizleme devam ederken, lambanın içerisinden büyülü bir duman çıktı ve dumanın içerisinden devasa boyutta bir cin çıka geldi. Cin, Nurcan’a minnettar bir şekilde bakarak, “Nurcan hanım, size tam üç dilek hakkı sunuyorum,” dedi.

Nurcan şaşırarak düşüncelere daldı. Dileyeceği ilk şeyi dikkatle seçmek istedi. Düşündükten sonra, daha iyi bir gelecek ve yaşan sürebilmek için çok fazla para talep etti. Cin dileğini yerine getirip, parıl parıl altınlar ve mücevher dolu bir sepeti hemen önüne serdi.

Nurcan’ın bir sonra ki dileği, çok fazla bilge birisi olmaktı. Cin bu dileğini de yerine getirerek dünyanın en çok bilgisine sahip insanı oldu. Dünya da herkesin bilgi sahibi olabileceği ,öğrenmek isteyip de çözemediği şeyleri Nurcan’a danışarak öğrenmeye başladı. Fakat Nurcan, bu akıllığı sadece kendisi için değil tüm dünya da yaşayanlar için kullanabilir olmayı istemişti. Dünyayı çok daha güzel bir yer edebilmek için Sihirli lamba Cin’inden bu dileği dilemişti.

Son dileğini düşünürken Nurcan, lambanın aslında önemini ve gerçek değerini anlamış oldu. Dilek hakkının sonsuz olması yerine çünkü böyle bir şey isteyebilirdi, lamba cininin özgür bir şekilde kalmasını istedi. Cin, bu dileğinden sonra özgürlüğüne kavuşarak lambadan çıktı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

Nurcan, çok zengin ve çok akıllı bir kadın olarak hayatına devam etti, fakat en değerli bilgeliği Binbir Gece Masalları’ndan esinlendiği hikayeleri olmuş oldu. Bu hikaye, bizler için asıl zenginliğin sahip olduklarımızın olduğunu göstermiş oldu.

Binbir Gece Masalları’nın bu büyülü dünyasından çocuklarınız için masalları okuyabilir ya da sitemizde ki yapay zeka seslendirmeleriyle dinletebilirsiniz.

binbir gece masallari 02
Binbir Gece Masalları

hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu