Cadı ve Peri Masalı

sesli dinlemek icin tiklayin

Bir zamanlar, uzak diyarların derinliklerinde büyülü bir orman varmış.

Bu büyülü ormanda yaşlı ve bilge bir cadı yaşarmış. Günlerini çeşitli bitkileri toplayarak geçirir, bu bitkileri kullanarak muhteşem iksirler yaparmış.

Günlerden bir gün, ormanın dışından bir adam gelmiş. Eşi hasta olduğu için endişeliymiş. Adam, cadıdan hasta eşi için bir iksir rica etmiş. Cadı, adamın talebini dinlemiş ve mavi renkte parlak bir sıvıyı küçük bir şişeye doldurmuş.

Adam, umutla evine dönmüş ve eşine bu iksiri içirmiş.

Ancak, zaman geçtikçe eşinin durumu daha da kötüleşmiş. Adam, hızla cadının yanına geri dönmüş ve neden böyle bir iksir verdiğini öfkeyle sormuş. Cadı, özür dilemiş ve iksirleri karıştırdığını söylemiş. Doğru iksiri hazırlamaya başlamış.

Cadı, bu kez kırmızı renkte parlayan bir sıvıyı adamın eline tutuşturmuş. Adam, iksiri alıp hızla eve dönmüş ve eşine içirmiş. Ancak, cadının kalbi kötüymüş ve hazırladığı iksir de kötülük doluymuş. Eşinin durumu daha da ağırlaşmış, adam çaresizce ağlamış. Çünkü sevdiği kadın ölümün eşiğine gelmiş.

Tam o sırada, pencereden minicik bir peri içeri girmiş. Peri, bir kelebek kadar küçükmüş ama gülümsemesiyle tüm odanın aydınlandığı söylenirmiş. Peri, nazikçe adamın eşinin başından öpmüş. O an, mucizevi bir şekilde, kadının gözleri açılmış. Peri, adamın içindeki üzüntüyü ve iyilik dolu kalbini hissetmiş. Her zaman üzgün veya iyi kalpli insanlara yardım etmek için hızla harekete geçtiği söylenirmiş.

Peri’nin iyiliği sayesinde, cadının kötü niyetli planı bozulmuş. Artık adamın eşi sağlığına kavuşmuş, kötü iksirin etkisi silinmiş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Pamuk'un Sihirli Yolculuğu

hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu