Çakal ve Maymun Masalı

''Çakal ve Maymun Masalı'' Hikayemizde ormanın kralı olmak isteyen hayvanların birbirlerine karşı yarışması ve yarışmayı kazanan maymunun sonrasında başına gelenleri anlatıyoruz. Çocuklarınız için güzel bir masal olacaktır.

sesli dinlemek icin tiklayin

Çakal ve Maymun Masalı

Ormandaki hayvanlar bir sabah toplanarak ormanda yeni bir kral seçme kararı almışlar. Yeni bir kralın orman için daha iyi olacağını düşünmüşler. En yetenekli olanı kral olarak seçeceklermiş. Yarışma başladığında, kral olmak isteyen tüm hayvanlar yeteneklerini sergilemeye başlamış. Sıra maymuna gelmiş. Maymun, bir ağaçtan bir ağaca zıplayıp yeteneklerini göstermiş. Zıplarken de diğer hayvanlara şakalar yaparak herkesi eğlendirmiş. Çakal dışında ki tüm hayvanlar maymunun yeni kral olması yönünde evet oyu vermiş.

Çakal, maymunun kesinlikle kral olmaması gerektiğini tüm hayvanlara söylemiş. Maymun yerine kendisini kral olarak seçmeleri gerektiğini anlatmış. Bunun için gerekli tüm sebeplerini de teker teker söylemiş.

Kurnaz Çakal, bir sabah plan yapmış, arkadaşları tarafından ormandaki gizli bir tuzağın içerisine yiyecek koymuş. Hemen koşarak maymuna bilgi vermiş. Değerli kralım, sizler için ormanda yiyecek buldum. Kralım olduğun için bu yemeğe dokunmadım, Gelin sizi yemeği bulduğum yere götüreyim afiyetle yersiniz demiş.

Çakal ve Maymun Masalımız Devam Ediyor

Açgözlü maymun kral da, Çakalı takip etmeye başlamış. Çakal önden yürümüş, maymun da çakalı takip ederek farkında olmadan tuzağa doğru gitmişler. Muzları gören maymun hemen muzların üzerine atlamış ve kendini tuzağın içerisinde bulmuş. Kral ne kadar çabalasa da maalesef tuzaktan kurtulamamış.

Çakal bu duruma gülerek;

“Bu kadar fikirsiz ve yeteneksiz durumdayken, kral olmayı hangi hakla düşünüyorsun? Şimdiki durumuna bak! Kendini bile kurtaramıyorsun!” demiş.

Bu durumun ardından ormanda ki tüm hayvanlar hemen seçim kararı almışlar ve farklı bir kral seçilmiş.

Bu masal için ” ASLI SOLMAZ ” ‘a teşekkürler ediyoruz. Sizde aslı gibi tarafımıza masal göndererek binlerce masal okuyucusuna katkıda bulunabilirsiniz. Hayvan masalları ya da diğer türlerde masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayınız.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Işıltılı Ormanın Sırrı

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu