Denizin Dibindeki Sihirli İnci

''Denizin Dibindeki Sihirli İnci'' Hikayemizde deniz dibinde ki fantastik hikayeleri anlatıyoruz. Denizi seven çocuklarınız için bu masalımızı okutabilir ya da seslendirmemiz sayesinde dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Denizin Dibindeki Sihirli İnci

Bir zamanlar, renkli bir mercan adasında, denizin derinliklerinde yaşayan parlak pullu bir balık vardı. Bu balık, Masal isminde bir kız balıktı. Masal, her sabah güneşin ışıkları suyun altını aydınlatmaya başladığında, minik yüzgeçleriyle mercanların arasında dans ederdi. Mercan adasının sakinleri, Masal’ın bu dansını çok severdi ve ona “Denizin Prensesi” derlerdi.

Bir gün, Masal’ın en yakın arkadaşı, Yeşil isminde bir yunus, ona gizemli bir mağaranın hikayesini anlattı. Bu mağara, ışıltılı bir hazineye ev sahipliği yapıyordu fakat aynı zamanda içinde bir sır saklıydı. Masal ve Yeşil, hazineyi bulmak ve sırrı çözmek için maceralı bir yolculuğa çıkmaya karar verdiler.

Yolculukları boyunca, rengarenk balıklar, şarkı söyleyen deniz yıldızları ve gülümseyen midyelerle karşılaştılar. Derinlere ilerledikçe, suyun rengi değişti ve her şey daha sihirli görünmeye başladı. Sonunda, parlak ışıklarla dolu gizemli mağaraya ulaştılar.

Mağaranın içinde, ışıltılı bir sandık vardı. Masal, yüzgeçlerini kullanarak sandığı açtı ve içinden pırıl pırıl bir inci çıktı. İnci, ışık saçıyor ve etrafındaki her şeye sihirli bir güzellik katıyordu. Masal ve Yeşil, inciyi alıp mercan adasına döndüler.

Masal inciyi adanın en yüksek noktasına yerleştirdi. O andan itibaren, inci öyle bir ışık yaydı ki, gece bile adanın üzerinde bir gün ışığı gibi parladı. Masal ve Yeşil, cesaretlerinin ve dostluklarının ödülü olarak, adanın koruyucuları ilan edildiler.

Böylece, Masal ve Yeşil’in macerası, denizin altındaki tüm canlılara ilham oldu. Onların hikayesi, kuşaktan kuşağa anlatılarak, cesaretin, dostluğun ve maceranın önemini herkese hatırlattı. Eğer bir gün denizin derinliklerine yolunuz düşerse, belki siz de Masal ve Yeşil’i, mercan adasında dans ederken görebilirsiniz. Böylece, bu masalın sonu değil, yeni bir masalın başlangıcı olur.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Kartal ile Tavşanın Dostluk Masalı

Evet çocuklar sizde fantastik masallar ya da hayvan masalları yazarak tarafımıza göndermek istiyorsanız aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu