Cin Ali ve Sihirbaz Masalı

''Cin Ali ve Sihirbaz Masalı'' Hikayemizde Cin Ali ve Sihirbaz Masalını Okuyoruz. Tüm masallarımız çocuklarımızın olumsuz etkilenmemesi için özenle seçmeye çalışıyoruz. Korkutucu ya da olumsuz örnek olacak hiç bir masalı yazmıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Cin Ali ve Sihirbaz Masalı

Uzak bir kasabada, Cin Ali ismiyle tanınan küçük ve tatlı bir çocuk yaşardı. Cin Ali’nin en çok bilinen yeteneği, sihirli güçlere sahip olmasıydı. Küçük bir çocuk olmasına rağmen, inanılmaz yetenekleriyle kasabada ki herkesi etkilerdi. Cin Ali her gün için yeni bir hikayeye yaşamak istiyordu.

Bir akşam, kasabalarının çıkışında ki ormanda, sihirli bir ışığı fark ettiler. Merakla, ışığın geldiği yöne doğru yürümeye başladı. Işık kaynağı, özel bir periydi. Peri, Cin Ali’ye kasabalarının tehlike altında olduğunu ve bunun karanlık bir sihirbaz tarafından yapılacağından söz etti . Cin Ali, kasabalarını korumak için hemen bir plan yaptı ve yola koyuldu.

Cin Ali, kahramanca karanlık ormana doğru yola çıktı. Yolda ilerlerken konuşan çiçekleri, şarkı söyleyen hayvanları ve sihirli yaratıklarla karşılaştı. Her birisi, kötü sihirbazı nasıl yeneceğiyle alakalı fikirler veriyordu.

Cin ali yolcuğunun sonunda kötü sihirbazın şatosuna ulaştı. Şato, sim siyah kayalardan yapılmıştı ve etrafında korkutucu bir sis görünüyordu. Cin Ali, korkusuzca şatonun içerisine girdi. Kötü kalpli kadın onun geleceğini bildiği için kapıda bekliyordu. Sihirbaz, özel sihirlerini kullanarak Cin Ali’ye saldırdı. Fakat Cin Ali, de kendi yeteneklerini kullanarak sihirbazın sihirlerini bozdu.

Uzun bir dövüş sonunda, Cin Ali sihirbazı yenmeyi başardı ve kasabalarına barış getirdi. Tüm insanlar, onun bu başarısını kutladılar. Cin Ali, masallarına devam edebilmek için yine yola çıktı, ve her zaman kasabasını ve arkadaşlarını korumak için hazır bir durumdaydı.

Cin Ali’nin bu masalıda burada bitmiş oldu. Cin alinin bu başarısı her zaman hafızalarda kalacaktı. Çocuklarımız uyumadan önce, her gece masalı dinlemek ya da annesinin okumasını isteyecekti.

Sizde çocuklasın masal okumasına katkıda bulunmak için aşağıda ki resme tıklayarak yazdığınız masalları tarafımıza gönderebilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Dede Korkut Bozkırın Yiğit Savaşçısı

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu