Yarış Pilotu Alinin Masalı

''Yarış Pilotu Alinin Masalı'' Hikayemizde çocukluk hayali yarış pilotu olan Ali'nin bu yolculukta neler yaptığını anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Yarış Pilotu Alinin Masalı

İstanbul Pendik’de, hızı ve adrenalin seven bir çocuk yaşardı. Bu çocuğun ismi Ali idi. Ali’nin en büyük isteği, dünyanın en meşhur yarış pilotlarından birisi olabilmekti. Her gün bu hayali için, pendik sokaklarında bisikletiyle antrenman yaparak bu hayalini gerçekleştirmeye çalışırdı.

Ali’nin babası Murat, eskiden beri otomobil tamiri yapıyordu ve oğlunun bu hayalini takdir ediyordu. Akşam saatlerinde, Ali ile babası, dünyanın dört bir tarafında düzenlenen otomobil yarışlarını izler, ardından da yarışçıların yeteneklerini ve hatalarını tartışırlardı. Ali, babasıyla yaptığı bu sohbetlerden çok şey öğreniyordu.

Bir gün, istanbul’a herkes tarafından tanınan otomobil yarışçısı Mert geldi. Mert, bir gösteri yarışı için istanbuldaydı ve pendik de kısa bir dinlenme molası vermişti. Ali, Mert’i gördüğünde gözlerine inanamadı ve hemen onunla sohbet edebilmek için yanına gitti. Mert, Ali’nin heyecanını ve öğrendiklerini görünce çok etkilendi ve ona teklifte bulundu: “Bu hafta sonu benim yarışımı izlemeye gelir misin? Dedi. Bu sayede gerçek bir yarış arabasını yakından görmüş olursun ?

Ali, aldığı bu teklifi çok sevinerek kabul etti. O hafta sonu, Mert ile beraber yarış pistine gitti. Pistte, adrenalin ve rekabetin heyecanını kendisi yarışıyormuş gibi hissetti. Mert, araçların nasıl çalıştığını, yarış planlarını ve pilotun en hızlı olabilmesi için neler yapması gerektiğini söyledi.

Yarış sonrasında eve döndüklerinde, Ali’nin yarışçı olma hayali çok daha fazla artmıştı. Yalnızca bir yarış pilotu olmak değil o, tarihin en hızlı yarış pilotu olabilmeyi istiyordu. Babası Murat, Oğlunun bu hayalini gerçekleştirebilmek için eski bir go-kart satın aldı. Ali, her gün go-kart ile çalışmalar yaparak yeteneklerini geliştirdi.

Yıllar geçmişti ve Ali artık büyüdü. Küçük bir çocukken, genç ve başarılı bir yarış pilotu olmuştu. İlk yarışına çıktığında tüm arkadaşları ve ailesi yanındaydı. Ali, yarışı kazanamasa da başarılı hücum ve savunma yetenekleriyle herkesin dikkatini çekmişti.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Sihirli Fasulye Masalı Oku

Ali, yarışmaya devam ettikçe daha çok deneyim kazanmış oldu. Bu deneyimleri sonrasında kazandığı her yarış, çocukken kurduğu hayallerine bir adım daha yakınlaştırmıştı. Bu başarılı yarışlar sonrasında dünya da herkes tarafından tanınan bir isim olmayı başarmıştı. Bisiklet kullanırken kurduğu hayallerin, gerçekleştiğini görmek onu çok mutlu etmişti .

Bu masalımızda Ali’nin hayali gerçek oldu. Sizin de hayalinizin gerçek olması için çok çalışmalısınız. Hayatınız da hiçbir şeyi kolaylıkla elde edemezsiniz. Bu yüzden ne kadar çok istiyorsanız o kadar çok çabalamalısınız. Sizde masal okumanız için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu