İstanbul’da Sihirli Hazine Masalı

''İstanbul'da Sihirli Hazine Masalı'' Hikayemizde istanbul'da sihirli bir hazinenin olduğunu öğrenen nurcan'ın macerasını anlatıyoruz. Acaba güzel kızımız bu hazineyi bulabilecek mi ?

sesli dinlemek icin tiklayin

İstanbul’da Sihirli Hazine Masalı

Bir varmış bir yokmuş, İstanbul’un güzel sokaklarında, renkli evlerin ve yüksek minarelerin gölgesinde kalmış küçük bir mahalle vardı. Bu mahallede, Nurcan adında bir kız çocuğu yaşardı. Nurcan, her sabah pencereden seyrettiği rengarenk sokakları ,güzel kokan çiçekleri koklar ve martıların şarkılarıyla uyanırdı.

Bir akşam Nurcan’ın yaşadığı mahallede bir haber duyuldu. Uzak bir yerde, sihirli bir hazine olduğu anlatılıyordu. Fakat bu hazine sadece akıllı ve en bilge kişi tarafından bulunabilirdi. Nurcan, bu hazineyi bulabilmeyi istiyordu ve hemen yola koyuldu. Yolculuğu boyunca, Denizlerin maviliklerinde yüzen balıklarla, Kapalıçarşı’nın sokaklarında ki esnaflarla ve gül bahçelerindeki rengarenk kelebeklerle karşılaştı. Gördüğü her şey Nurcan’a hazineye ulaşabilmesi için yardımcı olacak bilgileri verdiler.Sonunda Nurcan, hazineyi bulduğunda, büyük bir sürprizle karşılaştı. Hazine, altın veya mücevherlerle dolu bir yer değil, bilgeliğin ve zekanın simgesi olarak ışıldayan bir cisimdi. Nurcan bu hazineyi gördüğünde asıl hazinenin, kendisinin ve diğer insanların kalplerindeki iyilik ve cesaretti. Nurcan, bu öğrendiği dersle evine döndü ve yaşadıklarını arkadaşlarına ve tüm komşularıyla paylaştı. O günden sonra herkes, Nurcan’ın cesaretini ve bilgeliğini örnek alarak daha mutlu ve huzurlu bir hayat yaşadı.

Bu sayede, Nurcan’ın masalları, şehrinde ki tüm insanlar tarafından bilinir oldu. Her zaman sevgi, sağlık, cesaret ve akıl ile dolu bir yaşamın en büyük hazine olduğunu öğretmiş oldu.

Evet çocuklar, unutmayın ki her birinizin içerisinde Nurcan gibi cesur ve akıllı olma ihtimali var. Bunun için kalbinizin sesini dinleyin ve derslerinize iyi bir şekilde çalışın. Bizim masalımız burada bitiyor, fakat sizin masalınız yeni başlıyor. İyi bir geleceğe sahip olmak için iyi bir insan ve akıllı bir çocuk olun.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Luna'nın Işığında Orman Maceraları

Sizde yazdığınız masalları tarafımıza göndererek binlerce çocuğun masal okumasına katkıda bulunabilirsiniz. Bunun için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu