Dişi Çıkan Küçük Ceylan

''Dişi Çıkan Küçük Ceylan'' Masalımızda dişi çıktığı için ağrıyan küçük bir ceylana yardımcı olan ormanlar kralıyla arkadaşlığını anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Dişi Çıkan Küçük Ceylan

Eski günlerde ormanın derinliklerinde tatlı bir ceylan yavrusu yaşardı. Bu küçük ceylan ormanın içerisinde kaybolmuş gibi görünüyordu ve çok üzülmüştü. Orman kralı olan Aslan Ceylan’a yardım etmek istedi ve ona sıcak mutlu bir aile ortamı sundu. Küçük ceylan, Orman Kralı olan Aslan ile en değerli arkadaşı oldular ve aslanla beraber yaşamaya başladılar.

Bir sabah, ceylan yapacak bir şey bulamadığı için sıkıldı. Ormanda yaşayan diğer hayvanlar oyun oynuyor ve ağaçlara tırmanıyor , eğlenceli vakit geçiriyorlardı. Ancak küçük ceylan hiç bir şey yapamıyordu. Orman Kralı Aslan ceylana ne yapmak istiyorsun diye sordu. Küçük ceylan utanarak, “Dişlerim çıkana kadar bana masal anlatabilir misin?” dedi.

Aslan gülerek bu söylediğini kabul etti. “Tabi ki,” dedi. “İşte sana bir masal anlatayım:

Büyülü bir ormanda yaşayan sevimli bir tavşan vardı. Bu tavşanın ismi Zıpırcıktı. Zıpırcığın bir problemi vardı, dişleri çok fazla kaşınıyordu. Sende olduğu gibi onunda dişleri yeni yeni çıkıyordu.Zıpırcığın dişleri kaşındıkça, dişlerini kaşıyabileceği bir yer arıyordu. Ağaç kabuklarında, yapraklarda, hatta bazen taşları bile çiğnerdi. Ancak dişlerinin kaşıntısı hiç bitmiyordu. Bir akşam, ormanda gezerken Zıpırcık, bir tavşan arkadaşla karşılaştı. Arkadaşı, Zıpırcığın dişlerinin kaşındığını öğrenince ona nasıl yardımcı olabileceğini sordu. Beraber ormanda yumuşak otlar ile sebze toplamaya başladılar. Zıpırcık bu yiyecekleri çiğnediğinde, dişlerinin daha da rahatladığını hissetmeye başladı. Dostuyla zaman geçirmek diş ağrılarını da azaltıyordu ya da kendisi öyle hissediyordu. Zaman geçtikçe Zıpırcığın dişleri sorunsuz bir şekilde çıkmayı başardı ve o artık daha da acısız bir şekilde durabiliyordu. Ancak en önemlisi, arkadaşının yardımıyla bu zorlu bitirebildiği için mutluydu.

Masalın sonuna doğru, küçük ceylan, bu masal da burada bitti. Dişlerin çıkmayı bitirdiğinde, sen de Zıpırcık gibi rahatlayacaksın.” dedi Aslan.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Meraklı Ali 'nin Başına Gelenler

Küçük Ceylan masalı dinlerken içi rahatlıyordu ve uyumak için gözlerini kapattı. Dişlerinin ağrısı azaldıkça ormanda daha da güzel oynamaya başladı ve ormanlar kralı olan aslan ile çok yakın dost oldular. Bu sayede küçük ceylanın dişleri tam olarak çıkmasıyla bu masalımızı da burada bitirmiş oluyor. Ormanda tüm arkadaşlarıyla beraber huzur içinde oynamaya devam ettiler.

Evet çocuklar , sizin de dişleriniz çıkıyorsa bu masalımızda ki kahramanımız gibi gün geçtikçe diş ağrılarınız daha da hafifleyecek ve kurtulacaksınız. Anne ve Babanıza güvenerek bu günlerinde geçeceğine emin olabilirsiniz.

Masalımızda ki gibi Hayvan masalları yazarak tarafımıza iletebilirsiniz. Yazdığınız masallar binlerce çocuk tarafından okunacağı için popüler bir çocuk olacaksınız. Hemen aşağıda ki formdan masalınızı gönderebilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu