Ela’nın Işıltılı Yolculuğu

''Ela'nın Işıltılı Yolculuğu'' Grimm masallarına örnek olarak yazdığımız bir masal türüdür. Sizde bu masalları çocuklarınıza rahatlıkla okuyabilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Ela’nın Işıltılı Yolculuğu

Bir zamanlar, uzak bir köyde, gökyüzü kadar geniş bir yüreğe sahip küçük bir çocuk yaşardı. Çocuğun adı Ela’ydı. Ela, köyün en yoksul ailesinin kızıydı, ama yoksulluğuna rağmen her zaman gülümser, köye neşe saçardı. Bir gün, köyün etrafındaki ormanlarda, ışıltılı, konuşan bir kelebekle karşılaştı. Kelebek, Ela’ya büyülü bir sır verdi: Ormanın derinliklerinde, dilekleri gerçekleştiren gizemli bir ağaç vardı.

Ela, köydeki herkesin hayatını iyileştirmek için bu ağacı bulmaya karar verdi. Yolculuğu sırasında, akıllı bir baykuş, neşeli bir sincap ve cesur bir geyikle dostluklar kurdu. Onlar, Ela’ya ormanın tehlikelerine karşı koruma ve rehberlik sundular.

Uzun ve zorlu bir yolculuktan sonra, Ela nihayet dilek ağacına ulaştı. Ağaç, ona bir dilek hakkı verdi. Ela, köyündeki herkesin mutlu ve sağlıklı olmasını diledi. Ağaç parladı ve dileğini gerçekleştirdi. Ela, köyüne döndüğünde herkesin yüzünde bir gülümseme, her evde bolluk ve sağlık olduğunu gördü. Köylüler, Ela’nın bu fedakarlığını öğrendiklerinde ona minnettar kaldılar ve o günden sonra, Ela ‘Işıltılı Yürek’ olarak bilindi.

Ela, bize sevgi, cesaret ve fedakarlığın en karanlık zamanlarda bile umudu nasıl aydınlattığını gösterdi. Ve böylece, Ela’nın hikayesi, kuşaktan kuşağa yayıldı, insanlara ışık ve umut olmaya devam etti. Böylece, Ela’nın masalı sonsuza kadar yaşadı ve kalplerdeki iyiliğin asla unutulmayacağını herkese hatırlattı.

Ela’nın dileğiyle köyüne bolluk ve mutluluk gelmişti, ama Ela’nın kalbi daha fazlasını yapmak istiyordu. Bir gün, köyün en yaşlısı ona eski bir efsaneden bahsetti. Efsaneye göre, dünyanın dört bir yanını dolaşan gizemli bir gezgin vardı. Bu gezgin, dünyanın en derin bilgilerini ve en büyük sırlarını taşıyan bir kitap taşıyordu. Kitabın sahibi, dünyanın dört bir yanında iyilik yapmak için ömür boyu yolculuk edecekti.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ayı ve Sincap Masalı

Ela, bu efsanevi gezgini bulup, kitabın bir sonraki bekçisi olmaya karar verdi. Köydeki herkesle vedalaştı ve yepyeni bir maceraya atıldı. Yolculuğu boyunca, çöllerin sıcak kumlarını, karla kaplı dağların zirvelerini ve uçsuz bucaksız okyanusları geçti. Yolculuğu sırasında, iyiliğin gücüyle pek çok kişinin hayatına dokundu. Yardıma ihtiyacı olanlara yardım etti, üzgün olanları güldürdü ve herkese ışık saçtı.

Yıllar geçti ve sonunda, dünyanın en uzak köşesinde, yaşlı ve bilge bir adamla karşılaştı. Adam, efsanevi gezgindi ve Ela’nın iyilik dolu yolculuğunu duymuştu. Ela’ya kitabı emanet etmeye karar verdi. Ela, kitabın yeni bekçisi olarak, dünyayı dolaşmaya ve iyiliği yaymaya devam etti.

Her köşede iyilik yaptıkça, Ela’nın hikayesi daha da yayıldı. İnsanlar, karanlık zamanlarda bile umudun ve iyiliğin var olduğunu hatırlamak için Ela’nın masalını anlattılar. Böylece, Ela’nın masalı sadece bir köyde değil, dünyanın dört bir yanında yaşamaya devam etti. Herkesin kalbinde bir ışıltı, herkesin ruhunda bir umut bıraktı. Ela, dünyayı dolaşırken, köyündeki herkesin yüreğinde her zaman bir kahraman olarak kaldı.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Grimm Masalları ya da farklı kategorilerde masal göndermek isterseniz aşağıda ki resme tıklamanız yeterli olacaktır.

masal gonder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu