Karınca ve Ayı Masalı

''Karınca ve Ayı Masalı'' Hikayemizde kendinden küçüklere zorbalık yapan bir ayının nasıl ders aldığını masalımızda anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Karınca ve Ayı Masalı

Her gün sürekli kendinden daha güçsüz ve küçük olan hayvanlara karşı kötülük eden bir ayı varmış. Bu Ayı bir gün ormanda dolaşırken bir karınca yuvasının farkına varmış ve pençeleriyle karınca yuvasının girişini bozmaya başlamış. Güçsüz karıncalar ağlayarak yuvalarından çıkmaya çabalamışlar. Karşılarında kocaman ayıyı gördüklerinde ;
– Bize neden böyle davranıyorsun? Bizim sana nasıl bir zararımız olmuş olabilir de bizim yuvamızı bozuyorsun. Demiş

Ayı’da
– Kahkaha atarak sizin hepinize zarar vermediğime dua edin. Beni daha fazla sinirlendirmeyin yoksa hepinizi bir pençemle ezerim demiş.

Karıncalar bu yapılanlara karşı çok sinirlenip üzülmüş. Çünkü yuvalarının kapısını girilmez ve çıkılmaz duruma getirmiş. Ayı’dan intikamlarını alabilmek için aralarında bir plan yapmaya karar vermişler. Gece olduğunda ayı uyuya kalmış, tüm karıncalar sessizce ayının yuvasına doğru giderek ayıyı gözlerinden ısırmaya başlamışlar. Ayının canı çok acımış ancak bağırmaktan başka elinden hiçbir şey gelmiyormuş. Bu yaşadıklarından sonra Ayı nasıl büyük bir hata yaptığının farkına varmış. Bu günden sonra kendisine büyük bir söz vermiş. Artık hiç bir canlıya zarar vermeyeceğine dair yemin etmiş.

Bu hikayemizden almamız gereken ders , başkasından güçlü olsanız da her zaman iyilik içinde davranın ve herkese karşı saygılı olun. Başkalarına karşı daha güçlü olduğunun farkındaysan, onlara acı çektirmek yerine, gücünüzü korumak için kullanabilirsiniz.

Bu masalı yazan değerli okuyucumuza teşekkürler ediyoruz. Sizde masal okumak ve yazdığınız masalları binlerce okuyucumuza paylaşmak istiyorsanız aşağıda ki görsele tıklayarak paylaşabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Denizler Altında Gizli Krallık

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu