İki Kardeşin Yaramazlık Masalı

''İki Kardeşin Yaramazlık Masalı'' İki yaramaz kardeşin yaramazlıkları sayesinde buldukları sandığı hazinenin aslında gerçek hazine olmadığını anlıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

İki Kardeşin Yaramazlık Masalı

Günümüzde yaptıkları yaramazlıklarla eşsiz iki erkek kardeş varmış. Büyük kardeşin ismi Mert, küçük kardeşin ismi ise Mete imiş. Bu iki kardeş de, her gün yeni yaramazlıklar yapmak için çabalarmış. Tüm akrabaları ve komşuları onları “Yaramaz Kardeşler” olarak tanırmış.

Günlerden bir gün, Ailesinden habersiz evlerinin yakınında olan ormana doğru gitmeye karar vermişler. Orman da, herkesin de bildiği esrarengiz hikayeler anlatılırmış. Aile büyükleri, ormanda gizli bir hazine olduğunu, fakat onu koruyan sihirli bir ejderhanın olduğunu söylermiş. Mert ile Mete, hazineyi bularak şehrin en zengin çocukları olmayı hayal etmiş. Ormana ulaştıklarında, her şey beklediklerinden daha da büyük görünüyormuş. Rengarenk kelebekler, konuşan sihirli ağaçlar ve gizemli aydınlatmalarla doluymuş. Fakat en önemlisi, gerçekten de hazinenin önünde duran ejderha varmış ve hazineyi koruyormuş! Ejderhayı yenebilmek için bir plan yapmışlar. Mert, ejderhayı oyalamaya çalışırken, Mete hazineyi alarak kaçacaktı. Fakat planları işlerken, bir şeyin farkına varmışlar : Ejderha aslında kötü birisi değilmiş, yalnızca ormanı bu hazinesini korumayla görevliymiş. Ejderha, onlara ormanın ve hazinenin sırrını anlatmış: Hazine, aslında ormanın güzelliğini ve doğanın değerini, gerçek zenginlik ise kardeşlik ve birbirlerine duydukları sevgiymiş.

Mert ile Mete, bu dersi aldıktan sonra evlerine dönmüşler ve artık yaramazlık yapmak yerine, komşularına ormanın ve doğanın önemini anlatmaya karar vermişler. Komşuları ve ailesi onların bu değişimini takdir etmiş ve “Yaramaz Kardeşler” söylemek yerine, “Kahraman Kardeşler” olarak lakaplarını değiştirmişler.

Böylece Mert, ile Mete’nin maceraları, şehirde herkes tarafından bilinir hale gelmiş. Yaramazlıktan kahramanlığa uzanan bu masalımızda, herkese kardeşliğin ve doğaya saygının önemini tekrar anımsatmış.

Kardeşler daha sonra da pek çok macera yaşamışlar ama bu masalları diğer yazılarımızda okuyacaksınız….Masal okumak için sitemizi her gün takip etmelisiniz , sizler için her gün yeni masallar yazıyoruz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Sabırlı Sincap Masalı

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu