Kedilerin Biberle Tehlikeli Masalı

''Kedilerin Biberle Tehlikeli Masalı'' Hikayemizde Değerli Okuyucumuzun Bizlere İlettiği Masalı Sizlere Sunuyoruz. Bu masalımızda iki kedinin tehlikeli biber macerasını anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kedilerin Biberle Tehlikeli Masalı

Evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde ormanda mimi diye bi kedi varmış. Bir gün ormanda gezerken çok güzel bir ev görmüş. Evin içinde iki tane kedicik yaşarmış. Mimi evdeki limon ve vanilyayı izlemeye başlar ve onları kıskanır. Ormandaki zehirli biberleri toplar ve evin camından içeri girer. Mimiyi gören vanilya ve limon şaşırır. Vanilya ve limon mimiye dönerek sen de kimsin? der. Mimi ise sizinle arkadaş olmaya geldim diye cevap verir. Vanilya buna çok sevinir ve arkadaş olurlar. Limonu dışlamaya başlarlar. Bir gün mimi, vanilyaya biberlerinden bahseder ve bu biberlerin ormanın en tatlı biberleri olduğu söyler. Bunu duyan limon ormana gider ve biber aramaya başlar. Ağaçların arasında kıpkırmızı biberleri görür ve yaklaşır. Biberlerden bir tanesini alır ve tadına bakarken çalıların arasından zıpırcık adında bir tavşan zıplar ve Limonu ‘Sakin yeme onlar zehirli” diyerek durdurur. Bunu duyan limon zıpırcıkla beraber eve koşmaya başlar. Camın açık olduğunu gören limon ve zıpırcık hemen içer atlar. Bu sırada vanilya biberlerden bir tanesini tam yiyecekken limon vanilyayı durdurur ve vanilyaya biberlerin zehirli olduğunu söyler. Bunu duyan vanilyaya mimiye dönerek bu doğru mu diye sorar. Mimi cevap vermeden evden kaçar. Zıpırcık ve limon vanilyaya her şeyi uzunca anlatır ve üçü mutlu mesut yaşarlar.


Bu masalı yazan değerli okuyucumuza teşekkürler ederiz. Bu güzel masalınız sayesinde yüzlerce çocuk uykuya mutlulukla dalacak. Sizde hayvan masalları ya da diğer konularda masal göndermek isterseniz aşağıda ki resme tıklayarak paylaşabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Bir Zamanlar Uzak Bir Ülkede

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu