Kaf Dağının Ardındaki Sır

''Kaf Dağı’nın Ardındaki Sır'' Kaf Dağı’nın ardındaki köyde yaşayan çocuklar, altın yapraklı ağacın meyvelerini yiyerek mutluluğu keşfederler. Cesurca yollara düşüp, bu mutluluğu diğer köylere de taşırlar. Her köye gittiklerinde, ağacın meyvelerini paylaşarak sevgi ve dostluğun tohumlarını ekerler. Sonunda, tüm dünya bu sır sayesinde mutluluk ve huzur bulur.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kaf Dağının Ardındaki Sır

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, Kaf Dağı’nın ardında bir köy varmış. Bu köyde, herkesin birbirine yardım ettiği, sevgi ve dostlukla dolu bir hayat sürdürüldüğü söylenirmiş. Köyün en bilge kişisi, yaşlı bir dedeymiş. Dede, köyün çocuklarına masallar anlatarak onlara hayatın güzelliklerini ve iyiliğin önemini öğretirmiş.

Bir gün, köyün çocuklarından biri, dededen yeni bir masal dinlemek istemiş. Dede, gözlerini kısarak gizemli bir ses tonuyla konuşmaya başlamış:

“Çocuklar, bu masal Kaf Dağı’nın ardındaki gizemli bir bahçeden bahseder. Bahçenin içinde, altın renkli yaprakları olan bir ağaç varmış. Bu ağacın meyveleri, yiyen herkese sonsuz mutluluk vaat edermiş. Ama bu bahçeye giden hiç kimse geri dönemezmiş.”

Çocuklar, gözlerini kocaman açarak dedenin her sözünü merakla dinlermiş. Dede, masalına devam etmiş:

“Bir gün, köyün en genç ve en cesur çocuğu, bu bahçeyi bulmaya karar vermiş. Yollara düşmüş, dağları aşmış, nehirleri geçmiş. Sonunda, Kaf Dağı’nın ardındaki gizemli bahçeye ulaşmış. Ama orada, ağacın bekçisi olan yedi başlı bir devle karşılaşmış.”

Çocuklar, nefeslerini tutarak dinlemeye devam etmiş. Dede, masalın sonuna gelmiş:

“Cesur çocuk, devle konuşmuş ve ona köyün sevgi ve dostlukla dolu olduğunu, herkesin mutluluğu paylaştığını anlatmış. Dev, çocuğun sözlerinden etkilenmiş ve ona bir meyve vermiş. Çocuk, meyveyi köye getirip herkesle paylaşmış ve köy, o günden sonra daha da mutlu ve huzurlu olmuş.”

Dede, masalı bitirdiğinde, çocuklar sevinçle alkışlamış. Onlar da büyüdüklerinde, iyilik ve cesaret hikayeleri anlatacaklarına söz vermişler.

Kaf Dağı’nın ardındaki köyde, altın yapraklı ağacın meyvesini yiyen herkes mutlu ve huzurlu yaşamaya devam etmiş. Ama köyün çocukları, bu mutluluğun sırrını başka yerlere de yaymak istemişler. Onlar, cesurca yollara düşmüş ve Kaf Dağı’nın ötesindeki diğer köylere gitmişler.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Kardeşlerin Cesur Yolculuğu: Emir ve Can'ın Büyülü Macerası

Her köye vardıklarında, altın yapraklı ağacın meyvesinden bir parça paylaşmışlar ve o köylerin insanları da mutluluğu tatmışlar. Böylece, Kaf Dağı’nın ardındaki sır, tüm diyarlara yayılmış ve dünya, sevgi ve dostlukla dolmuş.

Ve şimdi, bu güzel masalın yanında, çocuklarınızın hayal gücünü canlandıracak bir resim de oluşturuldu. Umarım bu masal ve resim, onlara güzel rüyalar getirir.


Umarım çocuklarınız bu masaldan keyif alırlar. Masalların gücü, onları dinleyen çocukların hayal dünyasını zenginleştirir ve onlara değerli dersler verir. İyi geceler, tatlı rüyalar! 🌙✨

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Uyku Masalları kategorisinde masal yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde her ay tema vakfına fidan bağışında bulunuyoruz. Sizin adınıza yaptığımız bu bağışlar sayesinde çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakacağız.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu