Kar Tanelerinin Melodi Masalı

''Kar Tanelerinin Melodi Masalı'' Hikayemizde Soğuktan Üşüyen Bir Çocuğun Sıcak Kalması İçin Yapması Gerekenleri Fantastik Bir Hikaye ile Anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kar Tanelerinin Melodi Masalı

Bir varmış bir yokmuş, karlarla kaplı küçük ve şirin bir kasaba varmış. Bu kasabada, kışlar çok soğuk geçiyormuş. Kasabanın en küçük çocuklarından biri olan Metehan, her kış geldiğinde soğuktan üşüyordu. Metehan’ın özel bir sırrı vardı: Metahan, kar tanelerinin şarkı söylediğini duyabiliyordu.

Bir kış gününde, Metehan dışarda oynarken, gökyüzünden düşen her bir kar tanesinin farklı bir ses çıkardığını fark etti. Bu şarkılar Metehan’ı sihirli bir maceraya doğru çağırıyordu. Çok üşümesine rağmen, Metehan kar tanelerini takip etmeye karar verdi. Kasabanın dışarısına çıktığında, bir kurt ile karşılaştı. Kurt, Metehan’a gülerek, “Kar tanelerinin melodisini duyuyor musun?” diyerek sordu. Metehan, heyecanla başını evet dercesine salladı. Kurt, Metehan’ı sihirli bir ormana götürdü. Ormanın içerisinde , kar taneleri daha güzel şarkılar söylüyorlardı. Ormanın derinliklerinde kalbine doğru, Metehan çok güzel bir buz sarayı gördü. Sarayın kapısında, kar tanesinden yapılmış bir anahtarı gördü. Metehan anahtarı alıp kapıyı açtığında, içeride sıcak bir ateş yanıyor ve renkli battaniyelerle dolu bir yer gördü. Odayı dolduran sıcaklık, Metehan’ın üşümekten kurtarıyordu. Buz sarayının kralı , Metehan’a doğru yaklaştı. “Kar tanelerinin şarkısını dinleyen ilk insan sensin,” dedi kral. “Bu sebepten, seni kışın soğuğundan koruyacak özel bir hediye vermek istiyorum.” Kral, Metehan’ın boynunu sıcak tutması için sihirli bir atkı taktı. Metehan bu sihirli atkıyla artık hiç üşümüyordu. Kasabaya döndüğünde, tüm dostlarına kar tanelerinin şarkısını ve buz sarayının gizli sırrını anlattı. Her kış, Metehan ile dostları, ormanın derinliklerine giderek sihirli sarayı ziyaret eder, kışın soğuğunu beraber geçirirlerdi.

Bu sayede, Metehan ile Kasabada yaşayan diğer çocuklar, kışın soğukluğundan korkmaz, karın keyfini sonuna kadar sürerlerdi. Çünkü onlar artık farkına varmıştı, soğuğun içinde bile oynamak için sıkıca giyinmemiz gerekiyordu.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Tembel Tavuk Masalı

Okuduğunuz masal, soğukta bile oyun oynamak istiyorsak , sıkıca giyinmemiz gerektiğini anlatmaktadır. Umarım masalımız hoşunuza gitmiştir! Sizde bize yazdığınız masal ve hikayelerinizi ileterek binlerce yeni okuyucuya sunabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu