Keloğlan Prensesi Devden Kurtarıyor

''Keloğlan Prensesi Devden Kurtarıyor'' Masalımız da iyi kalpli keloğlanın kralın kızını kaçırıldığını öğrendiğinde elinden geleni yapmak için yola koyulduğunu görüyoruz. Bu masalın sonunda sizce prensesi kurtarabilecek mi ?

sesli dinlemek icin tiklayin

Keloğlan Prensesi Devden Kurtarıyor

Eski günlerde küçük ve tatlı bir köyde Keloğlan isminde kel ve akıllı bir çocuk yaşardı. Keloğlan, köyde yaşayan tüm insanlar tarafından sevilir ve aynı zamanda da zekası sayesinde herkes tarafından takdir edilirdi .Atılgan bir çocuk olduğu için kimin ihtiyacı olsa yardımcı olmak için ilk o giderdi. Bir gün, kendilerinin bağlı olduğu krallığın prensesi kaçırılmış ve kral, kızını kurtarana büyük bir ödül vereceğini söylemiş.

Keloğlan bu haberi alır almaz , prensesi kurtarabilmek için yola koyulmuş. Yolda önüne çok fazla zorluk ve tehlike çıkmasına rağmen, aklı ve cesaretiyle tüm engelleri aşmayı başardı. Sonunda, prensesi çok güçlü bir devin zindanında rehin olduğunu görmüş. Keloğlan güçlü birisi olmamasına rağmen aklı sayesinde çeşitli planlar yaparak , prensesi kötü kalpli devin elinden kurtarmayı başarmış.

Prensesi kurtardıktan sonra, keloğlan ve prenses arasında iyi bir arkadaşlık başlamış. Prenses, Keloğlan’ın zekasını ve cesaretini gördükçe ona hayran olmuş. Keloğlan da prensesin ne kadar iyi kalpli birisi olduğunu gördüğünde ona hayran olmuş. Kral, kızını kurtaran Keloğlan’a dile benden ne dilersen demiş, ancak Keloğlan hiçbir şey istememiş. Sadece prensesin kendisiyle arkadaş olarak kalmasını istemiş.

Bu masalımızda, Keloğlan’ın cesurluğunu, aklını ve iyi niyetini anlatıyoruz. Keloğlan ve prenses sonsuza kadar iyi bir dost olarak kalıp yeni maceralara atılmışlar. Yaşadıkları her zorlukları birbirine anlatmış ve eğlendikleri zaman da hep yan yana olmuşlar.

Bu sayede, Keloğlan ve prensesin masalı mutlu bir arkadaşlıkla bitmiş. Evet çocuklar sizde iyi kalpli birisi olursanız her zaman etrafınızda iyi insanlar olacaktır. Yaptığınız iyilikler bir gün dönüp dolaşıp sizi bulacağından emin olabilirsiniz.

Keloglan Prensesi Devden Kurtariyor resmi

Sizde keloğlan masalları yazarak tarafımıza göndermek istiyorsanız aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Pilot Olmak İsteyen Çocuğun Masalı

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu