Yağmuru Seven Kardeşler Masalı

''Yağmuru Seven Kardeşler Masalı'' Hikayemizde Annesinin Sözlerini Dinlemeyen iki Erkek Kardeşin Hasta Olmasını Masallaştırıp Anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Yağmuru Seven Kardeşler Masalı

Eski günlerde, büyük bir şehirde, iki erkek kardeş yaşarmış. Kardeşlerin adları Murat ve Burak ‘ dı. Her iki kardeş de heyecanlı ve araştırmayı çok severdi. Bir akşam, gökyüzü birden bire simsiyah oldu ve şiddetle yağmur yağmaya başladı. Anneleri hemen eve dönmeleri için çağırdı fakat Murat ve Burak, yağmurun altında oyunlarına devam ettiler. Oyun oynarken çok eğlendikleri için yağmura aldırış etmiyorlardı.

Yağmur damlaları gittikçe daha da şiddetli bir şekilde artarken, kardeşler de yağmurun altında durmadan zıplamaya devam ettiler, kahkaha attılar ve şarkı söylediler. Fakat, eve döndüklerinde üşüyüp titremeye başlamışlardı. Anneleri hemen çocukların üstünü çıkartıp sıcak duş almaları için banyoya soktu. Banyo sonrasında içmeleri için de sıcak çorba hazırladı. Annesi bu kadar dikkatli olmasına rağmen çocukları annelerini dinlemedikleri için ertesi gün her iki kardeş de boğaz ağrısı ve şiddetli öksürükle uyandı. Anne ve Babası evde iyileştiremeyeceğini anladıkları için hemen hastaneye gittiler. Doktor kontrolleri sonrasında yağmurda çok fazla oynadıkları için grip olduklarını anlattı. Murat ve Burak, odalarında dinlenirken, anneleri çocuklara sıcak çorba ve ilaçlarını getirdi. Birkaç gün geçtikten sonra kendilerini daha iyi hissetmeye başladılar, fakat bu yaptıklarından önemli bir ders aldılar. Annelerinin sözünü her zaman için dinlemeleri gerektiğini ve sağlıklarına dikkat etmeleriydi.

İyileştikten hemen sonra, Murat ve Burak dışarı çıkıp oyun oynamaya devam ettiler, fakat bu sefer yağmur yağdığında hemen evlerine döndüler ve pencereden yağmur damlalarının güzelliğini seyretmeye devam ettiler. Yağmurun ardından oluşan gökkuşağını fark ettiklerinde doğanın ne kadar güzel bir yer olduğunu tekrar anladılar.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizler her zaman anne ve babanızı sözlerini dinleyerek iyi bir çocuk olmalısınız. Masal okumanız ya da masal okutmanız için sizde tarafımıza gönderebilirsiniz. Bunun için aşağıda ki resme tıklamanız yeterli.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Keloğlan ve Gümüş Ağaç

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu