Kartal ile Tavşanın Dostluk Masalı

''Kartal ile Tavşanın Dostluk Masalı'' Hikayemizde Ormanı kurtara bilmek için iki arkadaşın çabasını anlatmaktadır. Çocuklarınız için bu masalımızı sesli dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kartal ile Tavşanın Dostluk Masalı

Bir varmış bir yokmuş, rengarenk ve büyülü bir ormanda, bilge bir kartal varmış. Kartal, ormanın en büyük ağacında, derin derin düşüncelere dalarak zaman geçirirmiş. Bu büyülü ormanda, meraklılığıyla tanınan küçük bir tavşan da yaşamaktaydı. Tavşan, her gün yeni şeyler öğrenmek için sabırsızlanırdı.

Bir gün, tavşan, Kartal’a yaklaşıp, “Bana nasıl uçulacağını öğretebilir misin?” diye sordu. Kartal, gülümseyerek, “Sen bir tavşansın ve uçamazsın, ama sana ormanın gizemlerini öğretebilirim,” dedi.Kartal, tavşana ormanın dengesinin nasıl olduğunu, ağaçların nasıl büyüdüğünü ve hayvanların nasıl bir arada mutluca yaşadığını öğretti. Tavşan, her gün için yeni bir şeyler öğreniyor ve ormanın bir parçası olduğunu hissediyordu. Bir gün, ormanda hiç beklenmeyen bir yangın çıktı. Tavşan bu durumdan çok korkmuştu, ancak öğrendikleri sayesinde neler yapması gerektiğini biliyordu. O, hızla koşarak diğer hayvanlara haber verdi ve onları güvenli bir yere doğru yönlendirdi. Kartal, tavşanın cesaretini ve zekasını takdir etti. Yangın söndükten sonra, tavşan, ormanın yeniden yeşermesine yardım etmek için çalışmaya başladı. Tohumlar ekti, ağaçlara su verdi ve hayvanlar için yuva yaptı. Orman, tavşanın emeği ve sevgisi sayesinde tekrar canlandı.

Kartal, tavşana dönerek, “Senin gibi akıllı ve korkusuz bir dostum olduğu için çok şanslıyım,” dedi. tavşan ise, “Bana öğrettiklerin sayesinde birçok şey başarabildim,” diyerek cevap verdi.

Bu sayede, tavşan ile Kartal, ormanın koruyucuları olarak, birlikte daha birçok maceraya atıldılar. Evet çocuklar bu masalımız da burada bitti. Sizlerde hayvan masallarını ya da istediğiniz farklı kategorilerde ki masalları bize ileterek küçük kardeşlerinizin masal okumasına vesile olabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Külkedisi'nin Gizli Mirası

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu