Kedi Fare ve Kurt Masalı

''Kedi Fare ve Kurt Masalı'' Kedi ile Farenin Dostluğuna Herkesin Korktuğu Kurt Dahil Olursa Masal Nasıl olur ? Okuyarak anlayabilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kedi Fare ve Kurt Masalı

Eski günlerde, büyük bir ormanın içerisinde bir kedi ve bir fare yaşarmış. Kedinin ismi Pisipisi olarak bilinirdi. Bu kedi nazik ve sevimli bir kedicikti. Faremizin adı da Jerry olarak bilinirdi. Küçük ve akıllı bir fareydi. Kedi ve fare herkesin bildiği üzere düşman olarak bilinir ancak bunlar ise tam tersine çok yakın arkadaşlarmış.

Pisipisi, ormanda yaşadığı için avlaması gereken çok fazla fare vardı, fakat Jerry’e hiç bir zaman zarar vermedi. Onlar sadece arkadaş olmakla kalmadı, aynı zamanda birlikte vakit geçirmeyi çok sevdiler. Beraber oyunlar oynar, ormanda gezer ve birbirleriyle macera dolu hikayeler yaşarlar.Bir gün, ormanda gezerken Pisipisi ile Jerry, büyük bir problemle karşılaştılar. Ormanın arka kısmında, büyük bir kurt çıktı. Kurt, ormanın kralı olarak biliniyor ve ormanın her tarafında korku salıyordu. Pisipisi ve Jerry korktuğu için hemen saklanmaya karar verdiler, fakat kurt onları koklayarak buldu.Kurt, Pisipisi ile Jerry’nin korktuğunu gördü, fakat onlara zarar vermek yerine, onlara yardım etmek istediğini söyledi. Kurt, ormanın huzurunu bozan diğer tehlikeli hayvanları uzaklaştırmak için onlara yardım edebileceğini anlattı. Pisipisi ile Jerry, kurtla beraber çalışmaya karar verdiler ve beraber bir ekip oldular. Birlikte, ormanın huzurunu yeniden sağlamak için diğer hayvanları korkuttular. Kurt, Pisipisi ile Jerry’nin sadakatini ve arkadaşlığını çok beğendi. Ormanda yaşayan diğer canlılar, bu üç dostun destekleriyle kendilerini daha da güvende hissetmeye başladılar.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Sonunda orman tekrar huzura kavuştu ve Pisipisi, Jerry ve Kurt, bu olanlardan sonra daha da yakın dost oldular. Her zaman beraber zaman geçirdiler ve ormanın güzelliklerinin keyfini çıkardılar.

Evet çocuklar. Başlarda anlaşamayacağını sansanız da en güzel dostluklarda zor şartlardan doğabiliyor. Bu yüzden herkese karşı iyi davranmanız gerektiğini unutmayın. Bu masalımız da burada bitti , anne ve babanızı öperek uyuyabilirsiniz.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ormanın Kalbindeki Sır

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu