Rüyaların Kapısı

''Rüyaların Kapısı'' Masalımızda bir prensin kendi halkını kurtarmak için çıktığı fantastik hikayeyi anlatıyor.

sesli dinlemek icin tiklayin

Rüyaların Kapısı

Bir zamanlar, uzak bir krallığın, insanların rüyalarını gerçeğe dönüştürebilen gizemli bir kitap vardı. Bu kitabın ne zaman ve nerede ortaya çıkacağını kimse bilemezdi. Sadece cesur ve iyi kalpli kişilere tarafından görülebilirdi.

Krallığın en küçük prensi olan Lordimam, yakışıklı ve yiğit bir gençti. Tüm krallığın en büyük arzusu olan bu kitabı bulmayı istedi. Haftalarca Aylarca ve Yıllarca krallığı dolaştı, fakat kitabı bulamadı. Ta ki ormanın gizli yerlerine gidene kadar…Ormanda, kocaman büyük bir ağaç buldu. Bu ağacın kökleri yeraltında ki derinliklere uzanıyor ve dalları gökyüzüne kadar yükseliyordu. Lordimam, bu ağacın gizemli bir şeyler barındırdığını hissetti. Ağacın köklerine doğru inceledi ve içerisinde bir oyuk buldu. Oyuktan yavaşça tırmandı ve ardında muhteşem bir kitap olduğunu gördü. Kitabın üstünde tuhaf semboller ve rüya figürleri vardı. Lordimam, kitabın kilidini açmak için bir yol aradı, ancak başarısız oldu. O sırada ormanın derinliklerinde yaşayan eski bir peri geldi Peri, Lordimam’a kitabın sırrını çözmek için bir yol öğreteceğini söyledi.Peri, Lordimam’a, yüreğinin en derin arzusuyla kitabın kilidini açabileceğini söyledi. Lordimam, düşündü ve en büyük arzusunu düşünerek kitabın kilidi açıldı. Kitap, parıldayan bir ışıkla açıldı ve içerisine baktığında kendini muhteşem bir rüyanın içinde buldu. Bu rüyada, krallığının huzur ve refah içinde olduğunu, insanlarının mutlu olduğunu gördü. Ancak rüya daha da ileri gitti ve Lordimam, krallığına daha büyük bir hizmet sunabilmesi için ona özel bir yetenek verildiğini gördü.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Lordimam, rüyadan geri döndüğünde, krallığına bu özel yeteneği kullanarak hizmet etmeye başladı. Krallığı daha da zengin ve huzurlu hale getirdi ve insanlarına daha iyi bir yaşam sunmayı başardı. Böylece, Lordimam hem krallığının hem de kendi rüyalarının kitabını bulmuştu. Bu gizemli kitap, sadece saf kalplerin ve en büyük arzuların kapısının açılabileceği bir yer olarak kaldı ve krallığın huzuru sonsuza kadar sürdü.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Sihirli Ormanın Koruyucuları

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Şimdi anne ve babanızı öperek uykuya dalabilirsiniz.

Ruyalarin Kapisi gorsel

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu