Kedi ve Köpeğin Dostluğu

''Kedi ve Köpeğin Dostluğu'' Masalımızda iki farklı tür hayvanın ilk başta birbirlerini sevmese de tanıştıktan sonra nasıl dost olduğunu anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kedi ve Köpeğin Dostluğu Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Kendileriyle bir türlü anlaşamayan bir kedi ve bir köpek varmış. Kedi, küçük ve kıvraklığıyla bilinen, sevimli ve hıpır bir hayvandı. Köpek ‘de, genellikle biraz daha insanlardan biraz daha uzakta yaşayan, kuvvetli ve sadık bir hayvandı. Kedi ile köpek daha önce birbirlerini hiç görmemişti, ancak kaderin onları bir araya getireceğini hiç beklemiyorlardı.

Kedi, şehirde geçirdiği yaşamdan sıkılmıştı. Her aynı şeyleri aynı sokaklardan yapmaktan, aynı çöp kovasının etrafında ve aynı farelerle oynuyordu. Bir gün artık dayanamayıp, farklı maceralara atılmaya karar verdi ve şehirden gitti. Uzun bir süre yürümeye devam ettikten sonra, yeşil bayırlar, güzel çiçekler ve mis gibi havasıyla kırsala gelmiş oldu. Kedi, gördüklerinden sonra bu kırsalı çok sevdi.

Köpek de, kırsalın bu güzelliklerine karşı her gün daha da mutlu uyanıyordu. Çiftlikte yaşıyor ve sahibiyle beraber çok güzel günler geçiriyordu. Köpeğin görevi kurt ve çakallara karşı koyun sürüsünü korumaktı. Tabi ki boş zamanında da bol bol eğlenme fırsatı oluyordu. Sahibinin köye gitmesi gerektiği için kendisini de yanında getirdi. Arabayla köye doğru gittikçe, kötü binalar, çok gürültü yapan arabalar ve pis havasıyla şehre geldi. Köpek, bu gördüklerinden sonra köyün ne kadar da kötü olduğunu kendi yerlerinin güzelliğinin tekrar farkına varmış oldu.

Kedi ile köpek, tam da bu ortamda birbirleriyle karşılaştılar. Karşılaşır karşılaşmaz her ikisi de çok şaşırdı. Kedi, köpek için ne kadar da büyük olduğunu gördüğünde korkmaya başladı. Köpek’de kedinin ne kadar küçük bir canlı olduğunu görüne çok şaşırdı. Kedi ve köpek, birbirine karşı havlayıp miyavlamaya başladılar. Her ikisi de kendisinin güçlü olup birbirlerinden korkmadığını göstermek istedi. Bu yaptıklarından sonra kendilerini biraz daha tanıtmak için konuşmaya karar verdiler.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Karanlık Ormanın Sırrı

Köpek, kediye kırsalın ne kadar güzel bir yer olduğunu burayı hiç sevmediğini söyledi. Kedi, köpeğe şehrin de gördüğü gibi çok kötü ve yaşamanın çok saçma olduğu bir yer olduğunu söyledi. Kedi ve köpek, aynı fikirde olsalar da inatlaşmaya başladılar. Kedi ve köpek, birbirlerine kızıp kavga yapmaya devam ettiler.

Kedi ve köpek, bir durumun farkına varamadılar. Kedi, kırsala doğru yürüdükçe , köpeğin aslında çok zor bir hayatının olduğunu anlamaya başladı. Kedi, köpek için koyunları korumanın, çiftlik içerisinde çalışmanın ve sahibi ve çiftliği koruması gerektiğini anlayınca gerçekten de iş yükü hakkında çok endişelendi. Kedi, köpeğin bu zorluklarını düşününce ona karşı saygısı artmaya başladı.

Köpek, şehirde dolaşmaya başladıkça kedi için aslında çok eğlenceli ve güzel bir yerde yaşadığını anlamaya başladı. Köpek, kedi için sokaklarda dolaşıyor olmanın, çöp kutusunun etrafında turlamanın aslında çok keyifli olduğunu düşündü ve farelerde eğlenmesi için bir sebepti. Köpek, kedinin kasabada kalmasının kendisi için daha iyi olacağını düşündü.

Kedi ve köpek, kendi hayatlarını bırakıp birbirlerinin hayatının nasıl olduğunu anlayınca her ikisi de birbirine karşı saygı duymaya başladı. Kedi ve köpek, kendilerinin farklı olduğunu anlamış oldu ve bu sayede her ikisi de nasıl farklı bir hayat yaşadıklarını anladılar.

Kedi ve köpek, bu yaşadıklarından sonra tekrar bir araya gelerek birbirlerini görmek istediler. Kedi, kırsalı bırakıp köpeğin yanına doğru hızlıca yürümeye başladı. Köpek de, şehri bırakıp kırsala doğru koşmaya başladı. Kedi ve köpek, şehir ile kırsal tam da ortasında karşılaştılar. Birbirlerini tekrar gördüklerinde bu sefer çok mutlu oldular. Kedi ve köpek, bu sefer sarıldılar ve her ikisi de özür dilediler.

Kedi ve köpek, bu sefer kavga yapmak yerine oyun oynadılar. Kedi, köpeğe kırsalın ne kadar güzel olduğunu kendi bakış açısından görmesini öğretti , köpek de kediye aynı şekilde öğretti. Kedi ve köpek, beraber yaşadıkları bu hayattan çok büyük keyif aldılar. Beraber arkadaş oldular.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Denizin Koruyucuları Deniz ve Dalga'nın Macerası

Böylece, kedi ile köpek, hem kırsalda hemde şehirde nasıl mutlu yaşanabileceğini öğrenmiş oldular. Kedi ile köpek, birbirlerini hiç unutamadılar ve beraber çok güzel zaman geçirdiler.

Kedi ve Köpeğin Dostluğu bu masalımızda anlatmış olduk. Tüm canlıların birbiriyle dost olabileceğini unutmayalım. Evet çocuklar masalımız burada bitti ve anne ,babanızı öperek uyuyabilirsiniz.

kedi ile kopek 2

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu