Sarı Yıldızın Masalı

''Sarı Yıldızın Masalı'' Gökyüzüne Karşı Merakı olan çocuklarımız için okuyabileceğiniz minnoş bir masalımızdır

sesli dinlemek icin tiklayin

Sarı Yıldızın Masalı

Bir varmış bir yokmuş, uzak bir evrende, Sap Sarı Ay adında bilinen büyülü bir gezegen varmış. Bu gezegende her renkte olan farklı türlerde canlılar yaşarmış. Evrende ki en özel şey Sarı Yıldız’mış. Sarı Yıldız, diğer yıldızlardan farklıydı. Geceleri gökyüzünü aydınlatan parlak bir sarı ışığa sahipti. Sarı Yıldız, Ay’da yaşayan herkes tarafından çok sevilirmiş.

Günlerden birgün, Sarı Yıldız, gök yüzünde parıldamaktan çok sıkılmış. Hayatında hiç bir heyecanın olmadığı için sıkılıp , yeni heyecanlara atılmak istiyordu. Bir sabah, sarı ışığıyla parıldamak istemedi ve uzaya gitmek için yola koyuldu. Ay gezegenden ayrıldığında, diğer herkes bu duruma çok üzüldü.

Sarı Yıldız, uzaya boşluğuna doğru gitmeye devam etti. Gitmeye devam ettikçe yeni dostlar ve arkadaşlar kazandı. Kırmızı renkli ve kuyruğu olan bir yıldızı gördü ve onunla arkadaş olup, meteor yağmurlarıyla dans ettiler. Daha önce hiç görmediği ve ne olduğu hakkında hiç bir fikri olmayan yeşil renkli bir gezegenin etrafında turladı. Turlamaya devam ettikçe heyecanı da aynı şekilde yükselmeye başladı.

Sarı Yıldızın bu gezisi boyunca unutmadığı şey: Renkli Ay’ı ve geride bırakmış olduğu dostlarını hiç bir zaman aklından çıkarmadı. Yeni arkadaşlar kazansa da eski dostlarını da çok özlemişti. Bu özlem duygusuna daha fazla dayanamayıp eski yerine geri dönme kararı aldı.

Sarı Yıldız, uza boşluğunda yer alan tüm renkleri de kendi benliğinde topladı ve Renkli Ay gezegenine geri döndü. Gökyüzünde paralamaya devam ettiğinde, Renkli Ay gezegenin etrafında mutluluk patlamaları başladı. Tüm canlılar, Sarı Yıldız”ın gezegene geri gelişini büyük bir eğlenceyle kutlamaya başlamışlardı.

Sarı Yıldız, Renkli Ay gezegenine geri döndüğünde eski parlaklığına göre çok daha parlak görünüyordu. Uzay boşluğunda başından geçenleri Renkli Ay’yla konuşarak anlatıyordu. Gökyüzünde parlamaya devam ettiği süre boyunca geride kalan arkadaşlarının gülüşlerini ve rüyalarında neler gördüğünü anlatıyordu.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Masal Doktorları Hikayesi

Sarı Yıldız’ın yaşadıklarından kendisine çıkardığı dersi şu oldu: Yeni maceralara atılmak çok güzel birşey, fakat aslında en güzel arkadaşlık ve dostluklara sahip olduğunuzu unutabiliyorsunuz . Renkli Ay Gezegeninde, Sarı Yıldız’ın yaşadığı en özel macerası buydu. Bu macerasından sonra artık herkes için gözde birisi oldu.

Çocuklarınıza bu masalımızı güzellikler içerisinde okuyabilirsiniz. Tüm çocuklarınızın hayallerinde kahramanlarının olduğunu ve sizin de bu kahramanlardan birisi olduğunuzu unutmayın.

Evet çocuklar bu gecelikte masalımızın sonuna geldik.. Anne ve babanızı öperek uykuya dalabilirsiniz.

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu