Kedi ve Köpeğin Dostluk Masalı

''Kedi ve Köpeğin Dostluk Masalı'' Hikayemizde anlaşamayan iki hayvanın orman yangınından sonra nasıl dost olduğunu anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kedi ve Köpeğin Dostluk Masalı

Bir varmış bir yokmuş, uzak ve küçük bir kasabada, Kedi ve Köpek isminde iki hayvan yaşardı. Bu iki hayvan, kasabanın en yaramaz iki canlısıydı. Kedi, çok zarif görünüyordu fakat hiç kimseyle dost olmak istemiyordu. Her koşulda kendi başının çaresine bakardı. Köpek ise çok sadık ve dost canlısıydı, fakat Kediyle hiç anlaşamıyordu , sürekli kediyi kovalıyordu. Günün çoğunda, Kedi’nin Köpek’ten kaçışı ve Köpek’in inatçı takibiyle geçerdi. Kasaba halkı kedi ve köpeğin bu durumunu seyretmekten çok keyif alıyorlardı.

Bir akşam, kasabanın yakınında ki ormanda çok büyük bir yangın başlamıştı. Ormanda yaşayan tüm canlıları, bu yangın çok zor bir duruma sokuyordu. Sadece orman değil ormanın yakınında ki kasaba halkı da çok büyük bir tehlikeyle karşı karşıyaydı. Yangın tüm kasabayı olduğu gibi kedi ve köpeği de bir araya getirmişti. Kavga yapmayı bırakarak bu sorunu nasıl çözebiliriz diye düşünmeye başlamışlardı. Birbirlerini hiç sevmeseler de bu yangına karşı beraber olup birbirlerine güvenmek zorundalardı. Kedi, çevikliğiyle ormanda mahsur kalan küçük canlıları kurtarmak için atıldı, Köpek de cesareti ve gücü sayesinde onları koruyordu.

Bu orman yangını, birbirlerine karşı görüş açısını tamamen değiştirdi. Artık birbirlerini düşman olarak değil, çok değerli bir yoldaş olarak görmeye başlamışlardı. Tüm kasabanın ve hayvanların başarılı planları sayesinde yangını durdurmayı başardılar. Yangından kurtulduktan hemen sonra, birbirlerine karşı olan tavırlarını tamamen değiştirdiler. Artık beraber oyunlar oynayıp zaman geçiriyor, hatta beraberce yeni maceralara atılıyorlardı. Kasaba halkı, uzun zamandır sürekli birbirlerine zarar vermeye çalışan bu iki hayvanın , yangından sonra bu kadar sıkı dost olup beraber oynadıkları için çok mutlu olmuşlardı.

Kedi ile Köpek, yaşadıkları bu kötü durum sonrasında, beraber daha güçlü olabildiklerini ve hayatta bazen en sevmediğimiz kişilerin bile en iyi dostlar olabileceğini göstermiş oldular. Onların bu masalında , kasabadaki herkese birlik, beraberlik ve anlayışın ne kadar önemli olduğunu öğretti. Böylece, bir zamanlar sürekli kavga eden bu iki hayvanın, en yakın dost olabileceklerini okuduk. Masalımız da burada bitti, fakat bu iki hayvanın dostlukları sonsuza dek devam edecek.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Küçük Zürafa ve Yıldızlar

Sizde hayvan masalları ya da diğer kategorilerde masal yazmak istiyorsanız lütfen aşağıda ki resme tıklayarak tarafımıza gönderiniz.

masal gonder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu