Masal Doktorları Hikayesi

''Masal Doktorları Hikayesi'' İki Arkadaşın Masal Doktoru Olabilmeleri İçin Yolcuğunu Anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Masal Doktorları Hikayesi

Bir gün güzel bir şehirde, Aslı ve Kerem sihirli bir hikaye yaşamaya karar verdiler. Beraber çiçek bahçelerinde gezerek, masal ormanlarını geçtikten sonra, kocaman bir kaleye vardılar. Kale, herkesin yaşamayı isteyeceği güzellikte bir yerdi. Kale de yaşayan tüm insanlar çok sağlıklı bir hayat yaşamak istiyordu. Bu yüzden kalede yaşaması için, çok yetenekli bir doktor arıyorlardı.

Aslı ve Kerem, kaleye vardıklarında karşılarında çok güzel giyinmiş ve mutlu bir şekilde gülümseyen Doktor Ayşe’yi buldular. Doktor Ayşe, onları güzel bir şekilde karşıladı ve “Hoş geldiniz, genç arkadaşlar! Sizin gibi akıllı ve heyecanlı çocukları görmek beni mutlu ediyor. Bu güzel şehrin insanlarını iyileştirmeye hazır mısınız?” dedi.

Aslı ve Kerem, Doktor Ayşe’nin arkasından yürümeye başladı. Doktor, çocuklara özel aletlerini ve başarılı bir doktor olmaları için neler yapmaları gerektiğini anlatmaya başladı: “Ben bir masal doktoruyum. Bütün masalların güzel olabilmesi için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bu güzel şehrimizde yaşayan insanlar bazen huzurlarını kaybedebiliyor, bu sebepten onlar için bir doz masal anlatıyorum ve gülümseme başlıyorlar” dedi.Aslı, Doktor Ayşe’nin söylediklerini çok net bir şekilde dinleyerek öğrenmeye çalışıyordu. Bu öğrettiklerinden sonra Aslı’nın hangi mesleği yapmak istediğine karar vermiş oldu.. “Ben de bir gün doktor olacağım!” dedi. Kendinden emin bir şekilde. Doktor Ayşe, çocukları şehrin merkezinde gezdirmeye başladı, doktorun insanları iyi edebilmesi için neler yaptığını ve nasıl mutluluk getirdiğini seyretti. Aslı ve Kerem, bu günün sonunda, şehrin mutlu yüzlerle dolduğunu gördü.

Aslı ve Kerem, bu yaşadıkları güzel şeylerden sonra birbirlerine sarıldılar. Aslı, “Belki bir gün bu güzel şehre döneriz ve ben de bir masal doktoru olabilirim!” dedi,sevinçle gülerek. Kerem de, “Evet, bu mükemmel bir meslek! Herkesin masallara ve huzura ihtiyacı var!” diye söyledi.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Yıldızların Altında Bir Gece

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde geleceğiniz için çok güzel meslekler seçebilirsiniz. Seçeceğiniz güzel meslekler sayesinde dünyayı daha güzel bir yere dönüştürebilir ve yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım edebilirsiniz.

Sizde çocuk masalları yazarak tarafımıza iletebilirsiniz. Bu sayede yazdıklarınız binlerce çocuk tarafından okunacaktır.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu