Keloğlan ve Sihirli Bahçe

''Keloğlan ve Sihirli Bahçe'' Keloğlan, köyündeki çocuklara yardım etmek için ejderhanın koruduğu sihirli bahçeden altın meyveleri alır. Yolda bir dervişle karşılaşır ve meyvelerin sırrını öğrenir. Ejderha ile dost olur ve köyün koruyucusu olur. Keloğlan, gerçek sihrin kalpteki iyilik olduğunu herkese gösterir.

Keloğlan ve Sihirli Bahçe

Uzak bir köyde, Keloğlan adında bir çocuk yaşarmış. Keloğlan’ın en büyük özelliği, kel olmasıymış. Ama o, bu durumu hiçbir zaman umursamazmış. Çünkü onun yüreği, saçlarından daha gürmüş.

Bir gün, köyün yaşlı kadını Keloğlan’a bir sır vermiş. “Keloğlan,” demiş, “dağın ardındaki gizli bahçede bir ağaç var. Bu ağacın meyveleri altından ve her biri bir dileği gerçekleştiriyor. Ama dikkat et, ağacı koruyan bir ejderha var!”

Keloğlan, köyün diğer çocuklarına yardım etmek için bu meyveleri almak istemiş. Cesurca yola koyulmuş ve dağları, ormanları aşarak gizli bahçeye ulaşmış. Bahçenin kapısında, alevler saçan dev bir ejderha belirmiş. Keloğlan korkmamış, çünkü onun silahı zekasıymış.

Ejderhaya, “Beni yeme, sana dünyanın en güzel hikayesini anlatacağım,” demiş. Ejderha merakla kabul etmiş. Keloğlan, ejderhaya öyle güzel hikayeler anlatmış ki, ejderha zamanın nasıl geçtiğini unutmuş. Hikayeler bitince, ejderha Keloğlan’a söz vermiş ve ona birkaç altın meyve vermiş.

Keloğlan köye dönmüş ve meyveleri köyün çocuklarıyla paylaşmış. Her çocuk bir dilek tutmuş ve dilekleri birer birer gerçek olmuş. Keloğlan’ın zekası ve cesareti sayesinde, köydeki her çocuk mutlu bir hayat sürmüş.

Ve Keloğlan, “Bir gün, herkesin bir dileği olacak ve tüm dilekler gerçek olacak,” diyerek gülümsemiş.

Keloğlan’ın köyündeki çocuklar artık dileklerinin gerçek olduğunu gördükçe, ona daha da hayran olmuşlar. Ama Keloğlan’ın aklında hala çözülmemiş bir sır varmış: Ejderhanın bahçesindeki altın meyveler neden bu kadar sihirliymiş?

Bir gün, Keloğlan yine yollara düşmüş ve ejderhanın bahçesine doğru yürümüş. Yolda, bir dervişle karşılaşmış. Derviş, Keloğlan’a altın meyvelerin sırrını açıklamış: “Bu meyveler, insanların en saf duygularıyla besleniyor. Sevgi, cesaret, iyilik… İşte bu yüzden bu kadar güçlüler.”

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Cin Ali ve Sihirbaz Masalı

Keloğlan, bu bilgiyle ejderhanın bahçesine varmış ve ejderhayla yüzleşmiş. Ejderha, Keloğlan’ın cesaretine hayran kalmış ve ona bahçenin koruyucusu olma teklif etmiş. Keloğlan kabul etmiş ve köyündeki herkes için daha iyi bir gelecek yaratmak adına ejderha ile birlikte çalışmaya başlamış.

Zamanla, Keloğlan ve ejderha sadece bahçeyi değil, tüm köyü de koruyan iki kahraman olmuşlar. Keloğlan, köyün çocuklarına her zaman şunu öğretmiş: “Gerçek sihir, kalbinizdeki iyilikte gizlidir.”


Umarım çocuklarınız bu masaldan keyif alırlar. Keloğlan’ın maceraları, cesaret ve iyilik dolu bir kalbin önemini hatırlatır. Masal anlatmak, çocukların hayal gücünü ve dil becerilerini geliştirmenin harika bir yoludur. Eğer başka bir hikaye veya masal isterseniz, lütfen bana bildirin. Mutlu sonlar! 🌟

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Keloğlan Masalları kategorisinde masallar yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde her ay tema vakfına fidan bağışında bulunuyoruz. Sizin adınıza yaptığımız bu bağışlar sayesinde çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakacağız.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu