Kırmızı Taş Masalı

''Kırmızı Taş Masalı'' Genç Arda, annesinin evden çıkmama uyarısına rağmen, onu şeker evlerine götüreceğini söyleyen bir kuşun teklifini kabul eder. Ancak, zehirli bir taşla karşılaştığında, kötü niyetli kuşun yerine taşa inanır ve eve dönerek annesine sözünü dinleyeceğine dair söz verir.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kırmızı Taş Masalı

Bir varmış bir yokmuş eski zamanlarda bir köy varmış.Köyde on yaşında annesiyle birlikte yaşayan Arda adın da bir çocuk yaşarmış.Birgün annesi ona komşuya gideçeğini ve Arda’ya evden çıkmamasını söyler ve komşuya gider.

Arda’nın evde canı sıkılıyormuş ve dışarıyı izlemeye başlar pencerenin önüne bir kuş gelir kuş Arda’ya “hadi gel seni  şekerden evlerin ve bir sürü çocuğun olduğu bir yere götüreyim” der. Arda düşünür annesi ona evden çıkmamasını söylemişti ama canı da sıkılmıştı bir sürü düşünür ve kuşun teklifini kabul eder.kuşla birlikte giderler Arda yorulur ve kuş sorar “ne kadar kaldı çok yoruldum” der kuş ona az kaldı diyecek geçiştirir. Sonra Arda’nın ayağı kırmızı bir taşa takılır Arda kuşa dönerek ” aaa baksana ne güzel bir taş” der. Kuş hemen Arda’ya “taşa dokunma o taş zehirli” der.

Arda onu dinlemez ve taşı eline alır taş birden konuşarak “sakın bu kuşa inanma o kötü biri ben doğruları söyleyen bir taşı bana inan” Arda kırmızı taşın efsanesini duymuştu o yüzden taşı cebine atarak köye doğru koşar evinin yakınına ulaştığın da annesini ağlarken görür. Hemen annesine herşeyi anlatır ve onun sözünden çıkmayacağını söz verir.

Annesi bir daha yapmamak şartıyla onu affeder. Kırmızı taşı da ormana bırakırlar diğer insanlara doğru yolu göstersin diye.

Bu masalın değerli yazarı olan Selin ‘ e teşekkürler ediyoruz. Göndermiş olduğu kısa masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Sizde masal göndererek binlerce çocuğun tatlı rüyalar görerek uyumasına yardımcı olabilirsiniz. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Neşeli Dere Masalı

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu