Minnoş ile Leyla Masalı

''Minnoş ile Leyla Masalı'' Minnoş adında sevimli bir yavru kedi, sokak hayatından ve zorluklardan bıkmıştı. Leyla adında dondurma almaya giden küçük bir kız tarafından bulunup evlat edinildi ve yeni yuvasında huzurlu bir uyku çekti.

sesli dinlemek icin tiklayin

Minnoş ile Leyla Masalı

Sevimli yavru kedi Minnoş çok üzgündü. Sokaklardan bıkmıştı. Annesi doğumda ölmüş, babasını araba ezmişti. Kendisi de itilip kakılmaktan, yağmurdan, açlıktan ve sevgisizlikten bıkmıştı.

Daha dün bir dükkan sahibi tekmeleyip kovayla ıslatmıştı, çok korkmuştu. Annesini çok özlüyordu, “Keşke biri beni alsa, yuvam olsa!” diyordu.

Leyla 5 yaşındaydı, babasıyla dondurma almaya gidiyordu. Hiç arkadaşı yoktu. “Keşke bir kardeşim olsa!” diyordu. Bir köşede yağmurdan sırılsıklam olmuş Minnoş’u gördü. Telâşla: Babacığım, yavru kedi çok ıslanmış, n’olur eve alalım!” dedi. Babası önce çok kızsa da biricik kızını kıramadı, gülerek “Peki,” dedi. Leyla sevinçle Minnoş’u kucakladı. Minnoş çok sevinmişti. Hem yuvası hem de evi olmuştu. Rabbine şükürler etti, sevinçle Leyla’nın kıyafetinin kapşonuna sokuldu, mırıl mırıl uyudu. Leyla da “Aaa, babacığım uyudu!” diye sevindi.

Böylece çok güzel bir dostluğun başlangıcı oldu.

Bu masalın değerli yazarı olan Gökçe Sözüçetin ‘ e teşekkürler ediyoruz. Göndermiş olduğu kısa masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Sizde masal göndererek binlerce çocuğun tatlı rüyalar görerek uyumasına yardımcı olabilirsiniz. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder
masal gönder
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Karınca ile Kumru Masalı

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu