Kız Kardeşlerin Kar Topu Masalı

''Kız Kardeşlerin Kar Topu Masalı'' Hikayemiz de iki kız kardeşin kış ayında yağan ilk kar taneleriyle ne kadar mutlu olup beraber oynadığı oyun masalını anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kız Kardeşlerin Kar Topu Masalı

Kış aylarında, büyük bir köyde iki kız kardeş varmış. Kardeşlerin isimleri Aslı ve Sibel’di. Aslı, sekiz yaşında, eğlenceli ve enerji dolu bir kızdı; Zeynep ise on yaşında, ağırbaşlı ve zeki bir kızdı. Kış ayının ilk kar taneleri düştüğünde, kardeşler pencerelerinden bakarken her tarafın kar ile örtüldüğünü görünce çok sevinmişlerdi. Kar çok fazla yağdığı için okullar da tatil edilmişti. Bu yüzden sabahtan akşama kadar oyunlar oynayabileceklerdi.

Kahvaltılarını hemen yaptıktan sonra, anneleri sıcak tutması için sıkıca giydirdi ve dışarı çıkmalarına izin verdi. Kar taneleri hâlâ hafifçe atmaya devam ediyordu.. Aslı ve Sibel, bahçelerinde kardan adam yapmaya başladılar. Bir yandan kardan adam yapıp bir yandan da kar topu yaparak savaşıyorlardı.

Saatler geçtikçe, kar topu oyunları bir yarışmaya dönüştü. Hangisi daha büyük bir kar topu , yapabileceğini merak ettikleri için yarıştılar. Aslı hızlı bir şekilde küçük toplar yaparken, Zeynep yavaş olmasına rağmen büyük toplar yapıyordu. Fakat bir süre sonra, Sibel büyük kar topu yapmak için çabalarken birden bire kar topu dağıldı.

Aslı, ablasının üzüldüğünü fark edince, yardım etmek için yanına gitti. İkisi de beraber çalışarak, daha öncesinde hiç yapamadıkları kadar büyük bir kar topu yaptılar. Bu artık yarışma değil tam aksine birbirlerine yardım ederek çok daha büyük bir kar topu yapmalarına sebep oldu.Sonunda, kocaman bir kar topu yaptılar ve bu topu kardan adama eklemeyi düşündüler. Kardan adamın Gözleri için kömür koydular, burnu için havuç eklediler ve ağzını yapabilmek için küçük kömürleri kullandılar. Kardan adamı bitirdiklerinde, anneleri kardeşiyle beraber eve çağırdı.

Eve girdiklerinde, anneleri onlara sıcak bir kek ve yeni yapılmış kurabiye getirdi. Aslı ve Sibel, pencerenin yanına oturup, yaptıkları kardan adamı seyrettiler, sıcak sütüyle kek ve kurabiyelerini yediler.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Kız Arkadaşların Masalı

O gün, kız kardeşler, beraber çalışmanın ve yardımlaşmanın değerini öğrendiler. Kış ayının güzelliklerini de bu sayede daha iyi öğrenmiş oldular. Beraber kar topu oynamanın ve kardan adam yapmanın ne kadar önemli bir şey olduğunu anladılar.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde anne ve babanızla masallar yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Yazdığınız masallar binlerce masal okuyucuları tarafından beğenilerek okunacaktır.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu