Park Macerası Masalı

''Park Macerası Masalı'' Hikayemizi değerli okuyucumuz tarafından gönderilmiştir. Sizde tarafımıza göndereceğiniz masallarla binlerce okuyucuya ulaşabilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Park Macerası Masalı

Bir varmış bir yokmuş eski zamanların birinde Alparslan adında dünyalar tatlısı bir çocuk yaşarmış. Alparslan tüm arkadaşları tarafından sevilen birisi olup, tüm çevresi tarafından her zaman paylaşılamayan birisi olmuştur.

Öyle ki Alparslan okuluna bir gün bile  gitmese arkadaşları onu çok özler ve hemen öğretmenlerine Alparslanın anne ve babasını arattırarak Alparslanın nerede olduğunu öğrenmesi için söylerlermiş. Alparslanın okulunda  Ertuğrul adında çok sevdiği bir arkadaşı varmış annelerinden izin alarak her gün birlikte evlerinin önündeki parkta buluşup oynarlarmış. İki arkadaşın oynadıkları parkta güvenlik görevlisi iyi kalpli bir Ahmet abi varmış ve tüm çocuklar mutlu ve gönüllerince kaydıraktan kayıyor, salıncakta sallanıyor ve hatta yapılan çeşitli platformlarda çok değişik akrobatik hareketler öğreniyorlarmış. Bir gün mahalleden kötü kalpli Keser Rıfkı parka gelmiş ve çocukları sürekli kırıcı sözleriyle rahatsız ediyormuş. Alparslan bir fikir bulmuş Ertuğrul ve Güvenlik görevlisi Ahmet abisiyle paylaşmış. Bu sevimli ve caydırıcı fikri Ahmet abide çok beğenmiş ve  Ahmet abi Rıfkıyı çağırarak üstü kapalı olan kaydıraklardan bir tanesinde para olduğunu onu oradan almasını istemiş . Rıfkı tam kaydıraktan kaydığında önceden oraya hazırladıkları sürpriz  Köpek Tork ortaya çıkıvermiş. Tork Rıfkıyı kovalaya kovalaya Rıfkı gözden kaybolmuş. Bu yaşadığı Rıfkıya büyük bir ders olmuş ve bir daha o parka gelememiş bu masalda burada bitmiş…

Bu masalı değerli okuyucumuz tarafından gönderilmiştir. Kendisine binlerce kişiye ulaşacak olan bu masalı için tüm çocuklar adına teşekkürler ediyoruz. Sizlerde tarafımıza masal göndererek binlerce çocuğun okumasına sebep olabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Sabırlı Sincap Masalı

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu