Kız Kardeşlerin Köpek Arkadaşları

''Kız Kardeşlerin Köpek Arkadaşları'' İki Kız Kardeşin Hayvanlarla Dostluklarını Anlatıyoruz.Köylerinde kaybolan köpeği bulmak için heyecanlı bir yolculuğa çıkıyorlar.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kız Kardeşlerin Köpek Arkadaşları

Güzel bir bahçenin içerisinde, Zuzi ve Şeker isminde iki sevimli köpek kardeş yaşarmış. Zuzi kap kara tüyleriyle, eğlenceli ve cesurdu, Şeker’ de kar renginde beyaz tüyleri, sıcak kanlı ve akıllıydı. Memleketinin köylerinde, büyülü bir evde iki kız kardeş yaşarmış. Bu kardeşlerin ismi Nurcan ve Fatma’ydı. Nurcan, hayvanlarla konuşma yeteneği olan eğlenceli bir kızdı; Fatma ise çiçeklerle konuşabiliyor ve onları iyileştirebilen özel yeteneğe sahipti.

Bir akşam, köylerde dolaşırken Zuzi ile Şeker, Nurcan ve Fatma ile karşılaştı. Kız kardeşler, köpeklere köyün gizli bahçelerini göstermeye karar verdiler. Beraber, köyün sihirli köşelerini keşfettiler; gizlenmiş mağaralar, rengarenk çiçeklerle dolu yaylalar ve tertemiz şelaleleri gösterdi.

Masalın en heyecanlı kısmı, daha önce kimsenin girmediği mağarada kaybolan Zuzi’i bulmak için girdikleri heyecan dolu macerasıydı. Şeker, Fatma ve Nurcan hemen arayışa başladılar. Fatma’nın bitkilerle konuşa bilme özelliği sayesinde mağaranın gizli kapılarına erişebildiler. Nurcan, hayvan arkadaşlarından yardım isteyerek Zuzi’nin konumunu tespit edebilmişti. Sonunda, mağaranın en gizli yerlerinde Zuzi’i bulabildiler. Zuzi’yi bulduklarında korkup bir yerde titriyordu.

Bu maceranın sonunda, dört yakın dost köyün bilinmeyen kısımlarında daha dikkatli gezmeye karar verdiler. Tekrar birisinin kaybolmaması için her zaman dikkatli oldular. Yeni oyun türleri buldular ve eğlenmeye devam ettiler. Zuzi ile Şeker, kız kardeşlerin rehberliğinde ormanın her köşesinde gezdiler. Nurcan ile Fatma ise, köpeklerin cesareti ve zekası sayesinde köylerini çok daha iyi korumayı başardılar.

Böylece, Zuzi, Şeker, Nurcan ile Fatma’nın arkadaşlığı, köylerinde yaşayan tüm vatandaşlar tarafından bilinen bir masal oldu. Her gün, köylerinde yaşayan diğer insanlar bu dört arkadaşın masallarını dinlemek için otururlardı. Onların masalları, zamanla köylerinde ki herkesin bilgisine, dostluğun ve cesaretin anlamına dair hikayelere dönüştü

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Rüyalar Ülkesindeki Sihirli Macera

Evet çocuklar sizde iyi bir dost olarak sonsuza kadar iyi arkadaşlar edinebilirsiniz. Uyumadan önce anne ve babanızı öpmeyi unutmayın. Sizde hayvan masalları ya da diğer konularda ki masallarınız için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu