Siyah Renkli Civciv Masalı

''Siyah Renkli Civciv Masalı'' Hikayemizde kardeşlerinden ve tüm arkadaşlarından farklı görünen civcivin zorlu hayat hikayesini ve çözümünü okuyacağız.

sesli dinlemek icin tiklayin

Siyah Renkli Civciv Masalı

Masalımız buya ; Anne tavuğumuz bir çok yumurta yumurtlamış. Yumurtaların üzerine oturmak için kuluçkaya yatmış ve yumurtaların büyümesini beklemiş. Bir kaç hafta geçmiş ve yumurtalar olgunlaşmış. Bu yumurtaların 3 tanesinden civciv olmuş. Bu civcivlerin hepsi de birbirinden güzel olarak doğmuş. Fakat birisi diğer civcivlerden farklıymış. Civcivlerin iki tanesi sarıyken, bir tanesinin rengi kömür gibi kapkaraymış. Civcivler yem yiyerek büyümeye devam etmiş. Anneleri tüm yavrularını da ayırmadan çok seviyormuş. Siyah renkli civcivin ismi Kara olmuş.Kara büyüyüp kendi renginin farkına vardığında diğer kardeşlerinden farklı olduğunu anlamış. Kardeşlerin arası çok iyi olmasına rağmen, arkadaşları ona karşı ve zorbalık yapıyormuş. Çünkü Kara rengi dolayısıyla sadece kardeşlerinden değil , çiftlikte yaşayan tüm civcivlerden farklı renkteymiş. Kara tüm bunlara rağmen her zaman neşeli olmaya çalışıyormuş. Bir sabah derenin etrafından yüzerken suda ki kendi yansımasını görmüş.

Herkes çok haklı. Maalesef herkes den farklı görünüyorum. Çirkin görünmek siyah olmak istemiyorum. Diyerek düşünmüş. Kendi görüntüsünden nefret ediyormuş. Kara üzüntülü bir şekilde derenin etrafından beklerken kardeşleri onu fark etmiş. Kardeşleri hemen yanına giderek içlerinden birisi:

-Kara bizde seni arıyorduk. Buraya gelmeden bize neden haber vermedin ?

Kara:

Herkes den uzakta düşünmek istedim. Deyince kardeşleri çok şaşırmış çünkü kara hiç bir zaman bu şekilde davranmazmış. Nereye giderse gitsin her zaman kardeşleriyle beraber gider ya da haber verirmiş. Bu olaydan sonra da kara akşama kadar sessiz ve üzüntülü bir şekilde durmuş. Bu durumun farkında olan kardeşleri de çok üzülmüş. Ertesi sabah okula gidecek olmasına rağmen heyecan yerine kara tam aksine mutsuz bir şekilde bekliyormuş. Gece saatleri olduğunda uyumuşlar. Sabah olduğunda tüm civciv kardeşler çok heyecanlı bir şekilde kalkmışlar. Anne Tavuk civcivleri okula götürmüş. Tüm yavrularını tek tek öpüp sınıfın öğretmenlerine teslim etmişler. Civcivlerin hepsi okulu çok severek sınıf arkadaşlarıyla çok iyi arkadaş olmuşlar. Teneffüs zili çaldığında tüm civcivler bahçeye çıkarak oyunlar oynamışlar. Oyun esnasında civcivlerden birisi kara civcive :

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Yıldızların Altında Bir Macera

-Bugüne kadar senin gibi bir civciv görmemiştim. Ne kadar da çirkin görünüyorsun böyle.. demiş.

Bu lafları duyar duymaz kara hemen ağlamaya başlamış. Kardeşleri Kara’yı savunmasına ve yanında durmalarına rağmen karanın ağlaması hiç kesilmemiş. Sürekli ağlıyormuş.. Kardeşleri Kara’nın bir suçunun olmadığını ve üzülmemesi gerektiğini anlatmış. Okul sonrası evlerine döndüklerinde kara hemen odasına kapanmış. Hiç bir yemek yememiş ve kimseyle konuşmamış. Annesiyle babası bu durum karşısında çok üzülmüşler. Ne yaparsak kara mutlu olur diye düşünmüşler. Babalarının aklına çok güzel bir fikir gelmiş.. Akıllarına bir fikir gelmiş. Tüm ailesi karanın kapısını çalmışlar. Kara:

Siyah Renkli Civciv Masali Gorseli

-Girebilirsiniz. Demiş..

Tüm ailesi kapıdan içeri girip karanın yanına oturmuşlar. Kara ailesi görür görmez şaşırmaya başlamış. Çünkü tüm ailesi kendi renklerini de siyah’a boyamışlar. Artık onlar da Kara gibi simsiyah görünüyormuş. Kara kahkaha atarak gülmeye başlamış. Kara güldüğünde tüm ailesi de kara gibi gülmeye başlamış. Kara:

-Neden böyle bir şey yaptınız ? Demiş.

Annesi:

Sen siyah renkli olduğun için üzülüyorsun. Bu üzülmen için hiçbir sebep değil. Bu yüzden kardeşlerinle sana bir şey anlatmak istedik. Babası da lafa dahil olarak:

Sen de bizim gibi kapkara görünüyorsun. Bak gördün mü bizde şimdi siyah renkliyiz.. Şimdi sende bizi bu rengimizde dolayı sevmeyecek misin evladım demiş !

Kara , Hayır Tabi ki ! Siz benim annem babam ve kardeşlerimsiniz demiş.

Kardeşlerinden büyük olanda , peki sen bizi şuan çirkin olarak mı görüyorsun ! dedi.

Kara da ; Hayır tabi ki. Şimdi de çok güzel görünüyorsunuz öncesinde de çok güzel görünüyordunuz dedi. Diğer küçük kardeşi de lafa girerek

Sende bizim için aynen bu şekilde görünüyorsun ve kimseye benzemek zorunda değilsin demiş.

Kardeşleri beraber bir şekilde konuşmaya başlamış. Sen bizim kardeşimizsin ve biz seni çok seviyoruz. Lütfen böyle bir sebepten dolayı üzülmeyi bırak eskisi gibi davranmalısın. Biz seni aynı bizim gibi görüyoruz ve bu şekilde çok güzel görünüyorsun demiş. Annesi de tüm evlatları arasında hiç bir ayrım yapmadığını hepsini aynı derecede görüp aynı şekilde sevdiğini söylemiş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Külkedisinin Masalsı Hikayesi

Kara bu günden sonra hiç bir zaman üzülmemiş ve dışarda ki arkadaşları da ona bu şekilde bir laf söylememiş. Evet çocuklar bu masalımızda da anladığınız üzere farklılıklarınız sizin güzelliklerinizdir. Bu yüzden dış görünüşüyle alakalı hiç bir çocuğu üzmeyin ya da diğer çocukların söylediklerini önemsemeyin. İyi bir çocuk olarak tüm arkadaşlarınıza iyi davranmalısınız. Sizde bu şekilde hayvan masalları göndermek istiyorsanız aşağıda ki resime tıklayarak gönderebilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu