Köprü Yapan Kız Masalı

''Köprü Yapan Kız Masalı'' Hikayemizde kasabaları için köprü yapan iki kız kardeş masalını anlatıyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Köprü Yapan Kız Masalı

Eski günlerde, Ayşe ve Nurcan isminde iki kız kardeş varmış. Her ikisi de akıllı ve zeki genç kızlardı. Bir gün, kasabalarında ki eski bir köprü arızalandı ve vatandaşlar yeni bir köprü yapılmasına ihtiyaç duyuyordu. Ayşe ile Nurcan, bu sorunu çözebilmek için plan yapıyorlardı.

Kız kardeşlerin hayali inşaat mühendisi olabilmekti. Bunun için çok uzun seneler okudular ve çalıştılar. Bu zorlu ve uzun eğitim yıllarından sonra, mezun olup kasabalarına geri dönmüşlerdi. Kasabalarında ki bu köprü problemini çözebilmek için çok fazla plan-proje çizmişlerdi. Ayşe ve Nurcan köprü inşası için kasabalarında yaşayan tüm insanlardan maddi ve manevi yardım istediler. Kasabada ki tüm vatandaş kız kardeşlerin bu çabalamasına hayran kalmışlardı. Hep beraber her gün çalışarak ,güçlü malzemeler ve dayanıklı ürünler kullanarak köprünün inşasını tamamlayabilmişlerdi. Çok kısa sürede eskisinden çok daha sağlam ve daha güzel görünen bir köprü yapmışlardı.

Ayşe ile Nurcan’nın bu başarısı tüm vatandaşlar tarafından ayakta alkışlanıp takdir gördü. Kasabalarında ki diğer genç kızlarında örnek aldıkları birisi oldular. Tüm genç kızların hayali de ablaları gibi mühendis olmaktı. Kız kardeşler, inançları ve başarıları sayesinde sadece vatandaşları değil, aynı zamanda kendi hayallerini de yerine getirmiş oldular.

Sitemizde ki onlarca farklı kategoriden masal okuyabilirsiniz. Yazdığınız masalları tarafımıza da gönderebilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Sihirli Ormanın Koruyucuları

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu