Küçük Ayı ve Kayıp Yıldız

''Küçük Ayı ve Kayıp Yıldız'' Leo adında bir ayı, kaybolan sevdiği yıldızı Parlayan’ı bulmak için maceraya atılır. Ormanda sincap, tavşan ve kartal ile tanışır; hepsi yıldızı aramada ona yardım eder. Yıldız aslında hiç kaybolmamış, sadece bulutların arkasına saklanmıştır; Leo bunu anlar ve her gece gökyüzüne bakarak mutlu olur. Sonra Leo ve arkadaşları, Gökyüzü Krallığı’na yolculuk eder ve orada, tüm yıldızların enerjisini birleştiren Gökyüzü Nehri’ni keşfederler.

sesli dinlemek icin tiklayin

Küçük Ayı ve Kayıp Yıldız

Bir zamanlar, gökyüzüne bakmayı çok seven küçük bir ayı vardı. Adı Leo’ydu ve her gece yıldızların parıltısına hayran kalırdı. Ancak bir gece, en sevdiği yıldız olan Parlayan’ın kaybolduğunu fark etti. Leo, yıldızını bulmak için bir maceraya atılmaya karar verdi.

Ertesi sabah, Leo ormanın derinliklerine doğru yola çıktı. Yolculuğu sırasında, bir sincap, bir tavşan ve bir kartal ile tanıştı. Onlara kayıp yıldızını aradığını söyledi ve hepsi ona yardım etmek istedi.

Sincap, “Belki yıldız toprağa düştü ve bir yerlerde saklanıyor olabilir,” dedi ve Leo’ya yerdeki izleri takip etmeyi öğretti. Tavşan, “Belki yıldız bir ağacın tepesine düştü,” dedi ve Leo’ya tırmanmayı öğretti. Kartal ise, “Belki yıldız hala gökyüzündedir, sadece bulutların arkasına saklanmıştır,” dedi ve Leo’ya yüksekten bakmayı öğretti.

Leo ve yeni arkadaşları, ormanın her köşesini aradılar ama yıldızı bulamadılar. Leo üzgündü ama pes etmedi. O gece, yıldızların altında uyuyakaldı ve rüyasında Parlayan’ı gördü. Yıldız ona, “Beni aramana gerek yok, Leo. Her zaman seninle olacağım,” dedi.

Leo uyandığında, gökyüzüne baktı ve Parlayan’ın orada olduğunu gördü. Aslında yıldız hiç kaybolmamıştı; sadece bir bulutun arkasına saklanmıştı. Leo, yıldızının her zaman orada olacağını anladı ve bundan sonra her gece gökyüzüne bakarken daha da mutlu oldu.

Leo ve arkadaşları, Parlayan’ın geri döndüğünü gördüklerinde çok mutlu oldular. Ancak Leo, gökyüzünün diğer sırlarını da keşfetmek istiyordu. Bu yüzden, arkadaşlarıyla birlikte Gökyüzü Krallığı’na bir yolculuk yapmaya karar verdiler.

Yolculukları sırasında, onlar birçok farklı yıldızla tanıştılar ve her bir yıldızın kendine has bir hikayesi olduğunu öğrendiler. Bir yıldız, uzun zaman önce kaybolan bir denizcinin rehberi olduğunu anlattı. Başka bir yıldız ise, her gece bir çocuğun penceresinden içeri bakarak ona rüyalar gönderdiğini söyledi.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Yunus ve Büşra

Leo ve arkadaşları, Gökyüzü Krallığı’nın en yüksek noktasına ulaştıklarında, büyük bir sürprizle karşılaştılar. Burada, tüm yıldızların parıltılarını bir araya getiren ve gökyüzüne yayılan büyük bir ışık topu vardı. Bu, Gökyüzü Nehri’ydi ve tüm yıldızların enerjisini birleştirerek evrene sevgi ve umut saçıyordu.

Leo, Gökyüzü Nehri’nin yanında dururken, kalbinin derinliklerinde bir ısınma hissetti. Anladı ki, herkesin içinde bir yıldız parlıyor ve sevgiyle parladığında, tüm evreni aydınlatabilir.

Leo ve arkadaşları, Gökyüzü Krallığı’ndan döndüklerinde, ormanın diğer hayvanlarına da bu güzel sırrı anlattılar. Ve o günden sonra, herkes biraz daha parlak gülümsedi.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde 3 Yaş Masalları kategorisinde masal yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde her ay tema vakfına fidan bağışında bulunuyoruz. Sizin adınıza yaptığımız bu bağışlar sayesinde çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakacağız.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu