Külkedisinin Masalsı Hikayesi

''Külkedisinin Masalsı Hikayesi'' Külkedisi, zalim üvey ailesiyle yaşayan güzel ve iyi kalpli bir kızdır. Bir baloya katılmasına izin verilmez, ama bir peri ona yardım eder. Prensle dans ederken gece yarısında kaçar ve bir cam ayakkabı düşürür. Prens, ayakkabının sahibini arar ve gerçek aşkı Külkedisi’nde bulur.

sesli dinlemek icin tiklayin

Külkedisinin Masalsı Hikayesi

Bir zamanlar, güzel bir kız olan Külkedisi, zalim üvey annesi ve iki üvey kız kardeşiyle yaşamak zorunda kalmıştı. Üvey annesi ve üvey kız kardeşleri ona çok kötü davranırlar ve tüm ev işlerini ona yaptırırlardı. Külkedisi’nin tek dostları, evin fareleri ve kuşlarıydı.

Bir gün, kralın oğlu tüm genç kızları büyük bir baloya davet etti. Külkedisi de gitmek istedi ama üvey annesi izin vermedi. Üvey annesi ve kız kardeşleri baloya gittiklerinde, Külkedisi çok üzüldü ve ağlamaya başladı. Tam o sırada, bir peri belirdi ve ona yardım etmeyi teklif etti. Peri, bir balkabağını muhteşem bir arabaya, fareleri atlı arabayı çeken beyaz atlara dönüştürdü. Külkedisi’nin eski elbiselerini ise ışıl ışıl parlayan bir balo elbisesine çevirdi. Ancak peri, tüm bu büyünün gece yarısında sona ereceğini söyledi.

Külkedisi baloya gitti ve prens onu gördüğü anda aşık oldu. Dans ettiler ve gece boyunca birbirlerinden ayrılmadılar. Ancak gece yarısı yaklaştığında, Külkedisi oradan ayrılmak zorunda kaldı. Aceleyle kaçarken, bir cam ayakkabı düşürdü.

Ertesi gün, prens Külkedisi’nin peşine düştü. Cam ayakkabıyı tüm kızların ayağına denedi, ama hiçbiri uymadı. Sonunda Külkedisi’nin evine geldi ve ayakkabı tam olarak onun ayağına uydu. Prens, Külkedisi’ni bulduğu için çok mutlu oldu ve onu saraya götürdü. Külkedisi ve prens mutlu bir hayat sürdüler.

Külkedisi ve prens, sarayın en yüksek kulesindeki büyük salonda dans ediyorlardı. Prens, Külkedisi’nin zarif hareketlerine hayran kalmıştı ve Külkedisi, prensin güçlü kollarında kendini çok güvende hissediyordu. Müzik, tüm salonu sararken, çiftin etrafındaki herkes dans eden ikiliye büyülenmiş bir şekilde bakıyordu.

Bu sırada, Külkedisi’nin küçük fare dostları ve kuşlar da pencereden içeri uçmuşlar ve onları gizlice izliyorlardı. Onlar da Külkedisi’nin mutluluğunu paylaşıyor ve onun için seviniyorlardı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Prenses Kardeşlerin Kavgası

Dansın sonunda, prens Külkedisi’ne döndü ve “Seni bulduğum için dünyanın en şanslı insanıyım,” dedi. Külkedisi ise gözlerinin içi gülerek “Ve ben de,” diye yanıtladı.

Sarayın bahçesinde, peri madrinin yarattığı balkabağı arabası, atlar ve hizmetkarlar bekliyordu. Ancak bu sefer, büyünün bozulma zamanı gelmemişti. Çünkü gerçek aşk, her türlü büyüden daha güçlüydü ve Külkedisi ile prensin aşkı sonsuza kadar sürecekti.

Ve onlar mutlu mesut yaşadılar…

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Grimm Masalları kategorisinde masal yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde her ay tema vakfına fidan bağışında bulunuyoruz. Sizin adınıza yaptığımız bu bağışlar sayesinde çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakacağız.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu