Nur Mine ve Leyla’nın Hikayesi

''Nur Mine ve Leyla'nın Hikayesi'' Nur, Mine ve Leyla, farklı geçmişlere sahip üç kızdır ve dini inançları yoluyla birbirleriyle derin bir dostluk kurarlar. Leyla, Müslüman bir aile ile tanışınca, kendi inanç yolunu bulur ve Nur ile Mine ile güçlü bir bağ kurar. İlk kez buluştuklarında, aralarında hemen bir yakınlık oluşur ve bir WhatsApp grubu kurarak ilişkilerini sürdürürler. İnançları ve dostlukları, zaman ve mesafeye rağmen güçlenmeye devam eder.

Nur Mine ve Leyla’nın Hikayesi

Bir zamanlar, dünyada birbirinden habersiz yaşayan üç kız varmış. Hepsi de zaman zaman boşluğa düşüyorlarmış. Bu kızlar dinlerine bağlı değilmiş. Hatta Leyla müslüman bile değilmiş. Peki bu kızlar nasıl tanıştı? Leyla nasıl müslüman oldu? Gelin, size baştan anlatacağım inşaAllah.

Leyla, iki katlı müstakil bir evde yaşıyormuş. Günlerden bir gün babası, taşınacaklarını söylemiş. Beraber, yaşadıkları ülkenin ortalarında bir yere taşınmışlar.Leyla burada okula başlamış, ancak arkadaşlarının onu dışladığını hissediyormuş. Zamanla boşluğa düşmüş. Müslüman değilmiş ancak bir Tanrı inancı varmış. İnandığı din onu bu hissizlikten kurtarmaya yetmemiş.

O sıralarda müslüman bir kadın olan Eslem abla ile de görüşüyormuş ailesi. Bu abla ve ailesi oldukça dindarmış,müslümanlığı gereği gibi yaşıyorlarmış. Ancak Leyla müslümanlardan hoşlanmıyormuş, yine de İslam’a karşı bir çekicilik buluyormuş. Gel zaman git zaman Leyla İslam’a ısınmış. Ama hala daha müslümanları sevmediği için müslüman olmak istemiyormuş. Bir gün Eslem abla ve ailesi, Leyla’lara oturmaya gelmişler. Leyla, kendi inancını anlatmış Eslem ablaya. Ancak anlatırken sanki kendisi değil de bir arkadaşı yapmış gibi anlatmış. Ve sormuş Eslem ablaya”tövbe etse müslüman olabilir mi?”

Eslem abla “umulur ki affolunur”demiş. Ve o gece Leyla kendi ailesine bile söylemeden müslüman olmuş. Ancak mümin olmak ve müslüman olmak farklıdır. İman tam olarak kalbine oturmamış Leyla’nın. Eslem abla birkaç gün sonra ona, mümin olan birkaç kız tanıdığını ve tanışırsa iyi olacağını söylemiş. Leyla çok sevinmiş çünkü gerçekten mümin olan bir arkadaşı olacakmış ilk defa!Kızla tanışmış. Kızın adı Nur imiş. Nur ile Leyla çok iyi anlaşmışlar. Hep buluşmak istemişler ama evleri birbirine uzak kalıyormuş…Tam bir yıl birbirlerini görmeden arkadaşlık etmişler. Sonra Allah onlara bir buluşma nasip etmiş. Hatta Nur, yine kendisi gibi mümin bir arkadaşı olduğunu ve onun da buluşmaya geleceğini söylemiş. Leyla buluşma günü erkenden hazırlanıp çıkmış. Çok mutluymuş çünkü bir yıldır arkadaşlık yaptığı kızla ilk kez buluşacak, onu ilk kez görecekmiş. Ayrıca buluşmaya gelecek diğer kızı da merak ediyormuş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Tembel Tavuk Masalı

Nur’un evine gelmiş. Nur ve Leyla birbirlerini görünce çok mutlu olmuşlar. Hemen sarılmışlar birbirlerine. Aradan çok geçmemiş diğer kız da gelmiş. Nur, bu kızla Leyla’yı tanıştırmış. Kızın adı Mine imiş. Mine ile de çok iyi anlaşmışlar. Beraber kahvaltı yapıp sohbetler etmişler. Ama bu buluşma çok sürmemiş…Çünkü Leyla’nın babası akşama doğru trafik olduğunu söyleyerek erken almış Leyla’yı. Bunun üzerine Nur ” inşaAllah başka bir zamana” demiş. Birbirlerine veda etmişler. Ancak eve gelince beraber bir whatsapp grubu kurmuşlar ve görüşmeye devam etmişler.

Şimdilerdeyse Nur ve Leyla’nın tanışmasının üzerinden neredeyse iki yıl geçecek. Mine ile hala çok yeni tanışmış olsalar da sanki önceden beri tanışıyormuşlarçasına samimiler. İnşallah bu dostlukları hiç bitmez…Biz arkadaşlarımız ile ahirette de arkadaş kalmak isteriz. Sizlerde kendinize ahiretlik arkadaşlar bulun. Böylece hem bu dünyada hem öteki dünyada birbirinizle olabilirsiniz Allah’ın izniyle…

Bu masalın yazarı olan ”  ELİF YALNIZBAŞ ” a teşekkürler ediyoruz. Sizde dini masallar yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk rahat bir uyku uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder
masal gönder

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu