Nurcanın Deniz Macerası

''Nurcanın Deniz Macerası'' Hikayemiz de Annesinin Sözünü Dinlemeyen Çocuğumuzun Başına Gelenleri Anlatıyoruz. Çocuğunuz için ister Masalı Okuyabilir ya da Masalımızı Dinletebilirsiniz

sesli dinlemek icin tiklayin

Nurcanın Deniz Macerası

Nurcan ile arkadaşları denize gidebilmek için plan yapmış. Ailesiyle beraber en sevdiği plaja gitmek için karar vermişler. Tüm gün boyunca deniz içerisinde oyunlar oynayıp keyifli zaman geçirmek istiyorlarmış. Heyecanlı bir şekilde nurcan ile arkadaşları hazırlıklarını yaparak yola doğru koyulmuşlar. Deniz sahilinde aç kalmamak için yolculuk boyunca gördüğü marketlerden yemek almışlar.

Kısa bir yolculuk sonrasında plaja varan nurcan ile arkadaşları bir an önce denize girebilmek için hazırlanmaya başladılar. Kıyafetlerini hazırladılar ve deniz giysilerini giyip hemen denize girdiler. Denizin ısısı yüzmek için çok güzeldi. Saatlerce denizin içerisinde kalmak istediler. Denizden sadece acıktıklarından çıkarak annelerinin yanında yemeklerini yediler. Yemeklerini hızlı hızlı yiyip tekrar denize girmek için, hızlıca denize daldılar.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Tüm çocuklar denizin içerisinde çok eğlenip çok güzel zaman geçirdiler. Sabahtan akşama kadar denizin içerisinde oyunlar oynadılar ve saatlerin bu kadar hızlı nasıl geçtiğini bir türlü anlamadılar. Nurcan denizde oynarken ,Annesinin onun için getirdiği güneş kremini sürmediğini hatırladı. Güneş kremini kendisi de sevmiyordu ancak güneşin zararlı ışınlarına karşı kendisini koruması gerektiğini de biliyordu. Unutmasında ki en büyük sebep de annesinin güneş kremini kendisine sürdüğünü düşünmesiydi. Annesi evden çıkar çıkmaz güneş kremini sürmesi gerektiğini defalarca söylemişti. Fakat nurcan bir şey olmaz düşüncesiyle annesinin söylediklerini dikkate almamıştı.

Deniz sonrasında eve geri geldiklerinde Nurcan’ın vücudunda güneş yanıkları olmuştu. Kendi vücuduna dokunamaz bir duruma gelmişti, vücudu yandığı için üzerine dokunduğunda bile canı çok acıyordu. Annesinin uyarısını dikkate almadığı için gerçekten de çok pişman olmuştu. Annesi kızının acısını dindirmek için çok çabalıyordu. Nurcan’ın vücudunu kontrol etti. Güneş yanığından kaynaklı ateş gibi pişiyordu. Nurcan’ı hemen sağlık ocağına götürdüler. Doktor güneş yanıklarını hızlı bir şekilde tedavi etmek için özel kremler verdi. Bir gece doktorun kontrolünde kaldıktan sonra evine gidebilmişti. Evine girdiği ilk andan itibaren annesinden özür dileyerek, bundan sonra hiçbir zaman annesinin lafından çıkmayacağına söz verdi.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Doktor Dallı ve Ormanın Sesi

Nurcan annesini dinlemiş olsaydı canı bu kadar acımayacaktı. Sağlığını korumak için bugünden itibaren daha dikkatli davranması gerektiğini öğrenmiş oldu. Artık ,annesi ne söylerse ikiletmeden hemen yapacaktı. Yalnızca denize giderken değil , çok sıcak havalarda da güneş kremini her zaman kullanacaktı. Hassas çilde sahip olan tüm insanların buna dikkat etmesi gerektiğini öğrendi. Nurcan güneş kremini her zaman kol çantasında taşıdı.

Nurcan küçük yaşlarda olduğu için annesinin her zaman onun iyiliğini düşündüğünü anlayamamıştı. Çünkü annelerimiz çocuklarının iyiliği için her zaman en iyisini yapar ve düşünürdü. Bu yüzden Nurcan hayatı boyunca annesine dinledi ve ne kadar şanslı bir çocuk olduğunu anladı. Çünkü en doğrusunu anneler ve babalar bilirdi.

Nurcanın Deniz Macerası hikayemizde çocuklarınız için öğretici masal okuyabilir ya da çocuklarınıza özel masal dinletebilirsiniz. Evet çocuklar masalımız bitti , anne ve babanızı öperek uyuyabilirsiniz.

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu