Ormanda Ay Işığı Masalı

''Ormanda Ay Işığı Masalı'' Küçük tavşan Rıfkı, büyülü Ay Işığı Ormanı'nda dolaşırken bir periyle karşılaşır ve periden ormanın ışığının güzel rüyalar getirdiğini öğrenir. Rıfkı, her gece bu ışığın altında uyuyarak renkli ve güzel rüyalar görmeye başlar. Ormanın derinliklerinde bir yıldız bulur ve dileği gerçek olur: uçan bir atla gökyüzünde süzülür. Bu macera Rıfkı için unutulmaz olur ve her gece yeni yerler keşfetmek için sabırsızlanır.

Bir zamanlar, Ay Işığı Ormanı adında büyülü bir yer varmış. Bu ormanın ağaçları, yaprakları ve çiçekleri gece boyunca parlıyormuş. Ay ışığı altında her şey ışıl ışıl parlıyormuş.

Bir gün, küçük tavşan Rıfkı bu ormanda dolaşırken, bir ışık huzmesi görmüş. Merakla o yöne gitmiş ve bir periyle karşılaşmış. Peri, Rıfkı’ya ormanın sırrını anlatmış:

“Sevgili Rıfkı, bu ormanın büyülü ışığı, uykuya dalmanı kolaylaştırır. Eğer her gece bu ışığın altında uyursan, güzel rüyalar göreceksin.”

Rıfkı, periye teşekkür etmiş ve her gece Ay Işığı Ormanı’na gelip ışığın altında uyumaya başlamış. Gerçekten de, o günden sonra Rıfkı’nın rüyaları daha renkli ve güzel olmaya başlamış.

Bir gece, Rıfkı rüyasında uçan bir atla gökyüzünde süzülüyormuş. Yıldızlar ona gülümsüyor, ay ise ona ışık saçıyormuş. Rıfkı, bu güzel rüyayı hiç unutmadı.

Ve o günden sonra, Ay Işığı Ormanı’nda uyumaya devam etti. Her gece, ışığın altında güzel rüyalar gördü. Artık uykusuz kalmıyor, dinlenmiş ve mutlu uyanıyordu.

Rıfkı’nın maceraları Ay Işığı Ormanı’nda devam ediyormuş. Bir gece, ormanda bir yıldız düşmüş ve ormanın derinliklerinde gizemli bir ışık yaratmış. Rıfkı, bu ışığın peşinden gitmeye karar vermiş.

Yolculuğu sırasında, ormanın sakinleriyle tanışmış: konuşan ağaçlar, şarkı söyleyen çiçekler ve dans eden kelebekler. Her biri, Rıfkı’ya ormanın sihirli gücünü ve birlikte yaşamanın önemini öğretmiş.

Sonunda, Rıfkı yıldızın düştüğü yere varmış. Orada, bir dilek taşı bulmuş. Taşa dokunduğunda, en büyük hayali gerçek olmuş: uçan bir at belirmiş! Rıfkı, atın sırtına atlamış ve gökyüzünde serbestçe uçmaya başlamış.

Bu, Rıfkı için unutulmaz bir macera olmuş. Artık her gece, Ay Işığı Ormanı’nda uçan atıyla birlikte yeni yerler keşfetmek için sabırsızlanıyormuş.


Umarım bu masalın devamı, çocuklarınızın hayal dünyasını genişletir ve onlara güzel rüyalar getirir. İyi geceler ve tatlı rüyalar! 🌌🐰✨

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Keloğlan ve Kurnaz Tilki Ormanın Dostluğu

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde 2 Yaş Masalları kategorisinde masal yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde her ay tema vakfına fidan bağışında bulunuyoruz. Sizin adınıza yaptığımız bu bağışlar sayesinde çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakacağız.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu