Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

''Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler'' Masalında Pamuk Prenses ve Cüce arkadaşlarının güzel dostluklarını anlatıyoruz. Sizde masalımızı okuyarak çocuklarınıza dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

Bir varmış bir yokmuş , eski günlerde güzelliğiyle herkesin dikkatini çeken, kıp kırmızı yanakları ve kömür karası renginde saçları olan çok güzel bir prenses yaşarmış. Bu prensesin ismi Pamuk Prenses’di. Bu güzel prensesin kötü annesi, krallıkta yaşayan en güzel kadın olmak isteyen kötü kalpli bir prensesmiş. Bir akşam, sihirli aynasının karşısına geçip “Ayna ayna, söyle bana, var mı benden daha güzeli bu dünyada?” diyerek sormuş. Ayna da, ” Var . Pamuk prenses bu dünyada ki en güzel kız” demiş.

Bu verilen cevap üzerine kraliçe çok kızara ve Pamuk Prenses’i kaçırması için bir avcı göndermiş. Fakat avcı Pamuk Prenses’in güzelliğine aşık olarak onu özgür bırakmış ve ona ormandan başka bir yere gitmemesi gerektiğini söylemiş . Ormanda yedi küçük cüceyi gören Pamuk Prenses, cücelerle arkadaş olmuş ve onların evinde kalmaya başlamış. Fakat kraliçe Pamuk Prenses’in hala yaşadığını biliyormuş ve onu kaçırmak için üç farklı denemede daha bulunmuş. Üçüncü kaçırma denemesinde, Pamuk Prenses zehirli bir meyve yemiş ve bayılıp kalmış. Uzun aylar boyunca pamuk prenses hiç uyanmadan yatıyormul. Günler aylar geçmiş ve sonunda bir prens gelmiş. Pamuk Prenses’in büyülendiğini bilen Prens , prensesin üzerinde ki bu büyüyü kaldırmak için pamuk prensesi yanağından öpmüş. Prens’in aşkla dolu yanaktan öpücüğüyle Pamuk Prenses uyanmış ve ikiside mutlu bir şekilde yaşamaya başlamışlar. Kötü kalpli kraliçe ise kendi tuzağıyla kaybetmiş.

Pamuk Prenses ile Prensi evlendikten hemen sonra, herkes den uzak bir diyarda huzurlu bir şekilde yaşamaya başladılar. Her gün, cücelerle beraber ormanın içerisinde yeni maceralara atılıyorlarmış. Ormanda konuşan çiçekler, şarkı söyleyen tavşanlar ve dans eden kedilerle dolu büyülü bir yermiş. Pamuk Prenses, bu güzellikleri görürken, doğanın özel dilini öğrenmeye başlamış. Bir gün, ormanda kaybolan bir çocuğu bulabilmek için tüm herkes seferber olmuş. Pamuk Prenses ve cüceler, çocuğu bulabilmek için ormanın her tarafını aramaya başlamışlar. Bu arayışta çocuğu bulabilmek için tüm hayvanlar pamuk prenses ve cücelere yardımcı olmuş.. Sincap, çocuğun en son gördüğü yeri Pamuk Prenses’e anlatmış. Çocuğu çok korkmuş ve üşümüş bir şekilde ağacın altında bulmuşlar. Çocuk çok korktuğu için hiç bir kimsenin yanına gelmesini istemiyormuş. Fakat Pamuk Prenses’in güzelliğini gören çocuk sıcak ve şefkatli duygularla pamuk prensese izin vermiş. Bu sayede cüceler de yanına gelerek onu eve götürmek istemişler.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Kül Kedisi Sindirella İslami Versiyon Masalı

Bu olayın sonrasında, Pamuk Prenses ile cüceler ormanda ki tüm canlılar tarafından takdir görmeye başlamış. Tüm hayvanlar tarafından tanınır duruma gelmişler. Her gün bu yaptıkları yardımlar sayesinde teşekkürler ediliyormuş . Pamuk Prenses ile Prensi, cüceler ve diğer tüm canlılarla sonsuza dek mutlu bir hayat sürmüşler. Her zaman birbirlerine yardım ederek zor günlerinde bile destek olmuşlar.

Evet çocuklar , bu masalımız da burada bitti. Sizde iyi bir çocuk olarak arkadaşlarınıza yardım edebilirsiniz. Anne ve babanızı öptükten sonra uyuyabilirsiniz.. İyi geceler güzellikler , seviliyorsunuz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu