Pamuk ve Bayan Kirpi Hazine Macerası

''Pamuk ve Bayan Kirpi Hazine Macerası'' Dört satırlık özet: Pamuk ve Bayan Kirpi, ormanda bir gölde ada bulur ve adada bir hazine keşfederler. Ancak, hazinenin sahibini bilmedikleri için onu orada bırakırlar. Onlar için asıl hazine, birlikte geçirdikleri zaman ve maceralardır. Bu yüzden, elleri boş dönmüş olsalar bile, gülümseyerek eve dönerler.

sesli dinlemek icin tiklayin

Pamuk ve Bayan Kirpi Hazine Macerası

Bir zamanlar, çok uzak bir ormanda, küçük bir tavşan ailesi yaşarmış. Bu ailede Anne Tavşan, Baba Tavşan ve onların sevimli yavrusu Pamuk vardı. Pamuk, adını beyaz ve yumuşacık tüylerinden almıştı.

Bir gün, Pamuk ormanda oynarken, bir yabani çilek tarlası bulmuş. Çilekler o kadar tatlı ve lezzetli görünüyordu ki, Pamuk hemen birkaç tanesini yemiş. Ancak çileklerin sahibi olan Bayan Kirpi, bu duruma hiç de memnun olmamış.

Bayan Kirpi, Pamuk’a kızgın bir şekilde, “Bu çilekler benim! Senin iznin olmadan nasıl yersin?” demiş. Pamuk, yaptığı hatayı anlamış ve özür dilemiş. Ancak Bayan Kirpi hala çok kızmış.

Pamuk eve döndüğünde, olanları ailesine anlatmış. Anne ve Baba Tavşan, Pamuk’a başkalarının eşyalarına izinsiz dokunmamanın önemini anlatmışlar. Pamuk, bu dersi öğrenmiş ve bir daha asla aynı hatayı yapmamış.

Ertesi gün, Pamuk, Bayan Kirpi’nin evine giderek özür dilemiş ve ona en sevdiği yiyecek olan taze havuçları hediye etmiş. Bayan Kirpi, Pamuk’un bu jestinden çok etkilenmiş ve özürlerini kabul etmiş.

Ve böylece, Pamuk önemli bir ders öğrenmiş oldu. O günden sonra, Pamuk ve Bayan Kirpi en iyi arkadaş olmuşlar ve ormanda birlikte daha birçok macera yaşamışlar.

Bir gün, Pamuk ve Bayan Kirpi, ormanda yeni bir macera aramaya karar vermişler. Derin ormana doğru yürümeye başlamışlar ve çok geçmeden büyük bir göl bulmuşlar. Gölün ortasında, bir ada ve adanın üzerinde de büyük bir ağaç görmüşler.

Pamuk ve Bayan Kirpi, adaya nasıl geçeceklerini düşünmüşler. Sonunda, Pamuk’un sırtına çıkarak yüzmesiyle adaya geçmeye karar vermişler. Pamuk, Bayan Kirpi’yi sırtına alıp yüzmeye başlamış. Bir süre sonra, nihayet adaya ulaşmışlar.

Adada, büyük ağacın altında, bir hazine sandığı bulmuşlar. Sandığı açtıklarında, içinde bir sürü altın ve mücevher bulmuşlar. Ancak Pamuk ve Bayan Kirpi, bu hazinenin sahibinin kim olduğunu bilmedikleri için, onu orada bırakmışlar.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Kardeşlerin Deniz Macerası

Onlar için asıl hazine, birlikte geçirdikleri zaman ve yaşadıkları maceralarmış. Bu yüzden, elleri boş dönmüş olsalar bile, gülümseyerek eve dönmüşler. Ve o günden sonra, her zaman birlikte daha fazla macera aramışlar.

Ve masal burada biter. İyi geceler, tatlı rüyalar.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Uyku Hikayeleri yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayınız.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu