Tamirci Murat Usta Masalı

''Tamirci Murat Usta’nın Masalı'' Hikayemizde çocuklarınız için okuyabileceğiniz güzel bir anlatım dili kullanmaktayız. Sizde çocuklarınız için masal okuyabilir ya da sitemizde ki özellik sayesinde masalları sesli dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Tamirci Murat Usta Masalı

Küçük bir köyde Murat isminde bir usta varmış. Bu usta otomobilleri, minibüsleri, kamyonları ve hatta tüm elektronik parçaları bile tamir edebiliyormuş. Yeteneği sayesinde köyde herkes onu çok seviyormuş.

Bir gün murat ustanın dükkanına daha önce görmediği ve kendi köylerinde yaşamayan birisi girdi. Murat usta o gün geç uyandığı için iş yerine biraz geç gelmişti. Bu yüzden kendisini bekleyen müşteriler de biraz sinirlenmeye başlamıştı. Murat usta dükkanını açarak onu bekleyen müşterilerle ilgilenmeye başladı. İlk müşterisi arızalı olan bir otomobil getirmiş. Usta araçta ki arızanın ne olduğunu sormuş , Müşteri de “Arabamın aküsü bitti marş almıyor ,arabaya yeni bir akü takar mısın?” diyerek sormuş. Usta da “Tabii ki de takarım kısa süreli bir iş ” demiş ve arabanın aküsünü değiştirmiş. Bir sonra ki müşteri de arabanın aydınlatmalarında sorun olduğunu söylemiş. Ön farlara hiç bir şekilde elektrik gitmiyormuş. Bu sorunun da elektrik tesisatıyla alakalı olduğunu düşünmüş ve ön kablolamayı gözden geçirmiş. Sorunu 2 saat içerisinde çözmeyi başarmış. Akşam saatlerinde de köyde ki vatandaşlardan birisi çocuğunun oynadığı tableti bozduğu ve bu konuda yardımcı olabilir misin diye sormuş . Ustamız daha önce bir çok tableti tamir ettiği için bunu da yapabileceğini söylemiş. Murat ustanın garajı artık eskidiği ve müşterilerin bu konudan rahatsız olduğunu anlamış. Ne kadar işinde çok iyi bir usta olsa da dükkan görüntüsünün önemli olduğuna inanıyormuş. Bu yüzden dolayı garajına yatırım yaparak yenilemeye karar vermiş.

Yenilenmiş garajı gören tüm müşteriler yeni görüntüsünü çok beğenmişler ve keşke daha önce yenilemeyi yapsaydım diye düşünmüş. Yenilenen garaj sayesinde Murat ustanın garajı daha çok müşteri çekmeyi başarmış. Gelen herkes yenilenme sayesinde aracı tamir edilirken oturup çayını ve kahvesini de içebilmiş. Ustamız yeni garajında yeni müşterilerine hizmet vermeye devam etmiş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Keloğlan ve Ejderha Masalı

Evet çocuklar bu masalımız da burada bitti. Sizde yazdığınız masalları tarafımıza göndererek binlerce masal okuyucusuna erişebilirsiniz. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu