Peri Masalının Hikayesi

''Peri Masalının Hikayesi'' Hikayemizde hayalleri olan bir çocuğun bulut perisine karşı verdiği mücadeyi anlatıyor. Çocuğunuz için bu masalı dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Peri Masalının Hikayesi

Bir varmış bir yokmuş, Türkiye’den uzak ay ışığının bile daha parlak olduğu bir yerde, küçük bir kasaba varmış. Bu kasabanın en bilinen özelliği, sıradan insanların yaşadığı bir yer olmayışıdı. Kasabanın sakinleri, büyülü güçlere sahip olan ve doğa ile uyum içinde yaşayan fantastik canlılardı.

Kasabanın en küçük çocuklarından biri olan, Sarı Saçlı Nurcan adında bir peri kızıydı. Nurcanın sihirli bir çubuğu vardı ve bu çubuk sayesinde bitkiler ve hayvanlarla konuşabiliyor, tüm canlılara yardım edebiliyor ve hatta zaman zaman kasabayı koruyan büyülü bir kalkan yaratabiliyordu. Ancak Nurcanın en büyük hayali, kasabanın etrafındaki gizemli ormanda yaşayan efsanevi Bulut Perisini görmekti.Bir gün, kasabanın büyükleri, Bulut Perisinin kasabaya yaklaştığını ve kasabanın tehlikede olduğunu söyledi. Nurcan ile arkadaşları, kasabayı korumak için cesurca harekete geçti. Ormanın derinliklerine doğru yolculukları sırasında, onları bekleyen pek çok zorluk ve macera ile karşılaştılar. Gizemli canlılar, sihirli bulmacalar ve unutulmuş sırlar onların yollarını süsledi.Sonunda, bulut perisini buldular ve beklenmedik bir şekilde, bulut perisi onlarla konuştu. Peri, aslında kasabaya zarar vermek istemediğini, sadece kaybolduğu için yolunu bulmaya çalıştığını söyledi. Nurcan ile arkadaşları, bulut perisine güvenerek ona yardım etmeye karar verdiler. Beraber, periyi evine, gökyüzünde ki parlayan gizemli bir adaya götürdüler.

Bu macera sayesinde Nurcan, cesurluğun, dostluğun ve anlayışın ne kadar önemli olduğunu anladı. Kasabaya döndüklerinde, tüm kasaba sakinleri onları kahramanlar gibi karşıladı ve Nurcan, hayallerinin peşinden gitmenin ve inandığın şeyler için savaşmanın önemini kavradı.

Nurcan ile arkadaşlarının cesareti sayesinde, kasaba yine huzur ve mutluluk içinde yaşamaya devam etti. Herkes, bu fantastik maceranın masalını uzun yıllar boyunca anlatacaktı.

Onlar mutlu bir şekilde yaşadılar, ta ki bir sonraki maceraya kadar…

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Kedi ve Fare Masalı

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu