Afacan Ninjalar

''Afacan Ninjalar'' Ela ve Zehra, iki kardeş, ninja olmanın hayallerini gerçekleştirirler ve kendilerine "Afacan Ninjalar" adını verirler. Okulda ve çevrelerinde ihtiyacı olanlara gizlice yardım ederken, kötü niyetli Bay Kedi ve Bay Sincap'ın yaramazlıklarına engel olurlar. Bir gün, Bay Kedi ve Bay Sincap'ı bir köpeği rahatsız ederken yakalar ve onlara derslerini verirler, böylece kötülüklerine son verirler.

sesli dinlemek icin tiklayin

Afacan Ninjalar

Bir zamanlar Ela ve Zehra adlı iki kız kardeş yaşarmış. Bu kardeşlerin en büyük hayali ninja olup ,zor durumda olanların yardımına koşmakmış.

Günler ,aylar ve yıllar geçmiş sonunda iki kız kardeş büyümüş ve hayallerindeki gibi birer ninja olmuşlar. Bu Ninjalar kendilerine afacan Ninjalar demişler. Okulda arkadaşlarının kaybolan kedilerini ,köpeklerini bulurlar,Gece herkes uyurken ihtiyacı olan çocukların kapılarına oyuncaklar, rengarenk boyalar bırakırlarmış. Ama bu afacan Ninjaların yaptıklarına engel olmak isteyen kötü niyetli bay kedi ve bay sincap isimli iki kişi varmış. Bunlar afacan Ninjaların aksine hep kötülük yapmak isterlermiş. Bir gün bu afacan Ninjalar,bay kedi ve bay sincaba unutamayacağı bir ders vermek istemişler. Bunun için doğru zamanı beklemişler. Bay kedi ve bay sincap bir gün yine kötülük peşindeymiş. Okuldan arkadaşları olan Aslı’nın  karamel isimli köpeğinin önündeki yemeği alıp kaçmak istemişler bu esnada afacan ninjalar görünmez olarak gelip köpeğin tasmasını çözmüşler. Karamel bay sincap ve bay kediyi kovalamaya baslamış. İmdat yardım edin diye bağırıyorlarmış.Afacan Ninjalar size bir şartla yardım ederiz bundan sonra kimseye kötülük yapmayacaksınız demiş. Bay kedi ve bay sincap ise bunu kabul etmişler.Afacan Ninjalar karameli sakinleştirip Aslı ‘nın yanına götürmüşler.

Bay kedi ve bay sincap karamelden kurtuldukları için hem çok sevinçli bir yandan da çok pişmanlarmış. Ve birbirlerine bir daha kimseye kötülük yapmayacaklarına söz vermişler.

Bu masalın yazarı olan ”  Ela Nur Akbay ” a teşekkürler ediyoruz. Sizde hayvan masalları yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk rahat bir uyku uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Bamsı Beyrek'in Hikayesi

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu