Prenses Nil ve Mavi Yıldız Masalı

sesli dinlemek icin tiklayin

Uzak bir ülkede, masalsı bir kalede, güzellik dolu bir prenses olan Prenses Nil yaşıyormuş. Prenses Nil, sahip olduğu gülümseme ve masmavi gözleriyle herkesi büyülüyormuş. Ancak Prenses Nil’in en büyük hayali, gece gökyüzünde parlayan gizemli bir yıldızı yakından görebilmekmiş.

Geceleri yatak odasına çıktığında, gökyüzündeki yıldızlara bakıp dilekler dilermiş. “Keşke o muhteşem mavi yıldıza dokunabilecek kadar uzanabilsem,” dermiş içinden. Prenses Nil’in babası olan kral, onun dileğini gerçekleştirebilmek için sarayın bahçesine büyülü bir salıncak yaptırmış.

Büyülü salıncak, yıldızlara çok daha yakın bir yere çıkabilecekmiş gibi görünüyormuş. Bir gece, Prenses Nil salıncakta sallanırken, birdenbire parlak bir ışık belirmiş. Gökyüzünde, hayal ettiği mavi yıldız belirmiş gibi gelmiş.

O muhteşem yıldız, Prenses Nil’e doğru yaklaşmış ve bir sihirli bir sesle konuşmuş: “Merhaba, Prenses Nil! Ben Mavi Yıldız’ım. İçten dileğini duydum ve sana gerçek bir arkadaşlık sunmak istiyorum.”

Prenses Nil gözlerine inanamamış ve heyecanla Mavi Yıldız’a cevap vermiş: “Siz gerçek misiniz? Benim dileğimi gerçekleştirecek misiniz? Sizi çok seviyorum!”

Mavi Yıldız, gülümseyerek cevaplamış: “Evet, prensesim. Ben gerçek bir arkadaşım ve dileğin kabul oldu. Bundan sonra her gece gökyüzünde seni bekleyeceğim ve dostluğumuz hiç eksik olmayacak.”

O günden sonra, Prenses Nil ve Mavi Yıldız her gece gökyüzünde buluşup uzun sohbetler eder, birlikte eğlenirlermiş. Prenses Nil, artık yıldızlar arasında bir dostu olduğu için çok mutluymuş. Mavi Yıldız, ona güç ve umut vermiş, onu en mutlu eden dilekleri gerçekleştirmeye yardım etmiş.

Prenses Nil, arkadaşı Mavi Yıldız sayesinde dünyayı daha da güzel görmüş ve sevgi dolu bir kalp kazanmış. Artık sarayın bahçesindeki büyülü salıncağına binip Mavi Yıldız ile birlikte gökyüzünde dans eder, hayatın tadını çıkarırlarmış.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Keloğlan ile Kurt Masalı

Ve böylece, Prenses Nil’in gökyüzündeki en iyi arkadaşı olan Mavi Yıldız, onunla birlikte sonsuz dostluklarının keyfini çıkarırmış. Prenses Nil’in dileği gerçek olmuş ve hayal ettiği arkadaşlığın değeri kalbinde sonsuza dek parlamış.

hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu