Sincap ile Şekerin Masalı

''Sincap ile Şekerin Masalı'' Hikayemizde iki arkadaşın ormanda ki dostluğunu anlatıyoruz. Bu masalımızı çocuğunuza uyuma öncesinde okutabilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Sincap ile Şekerin Masalı

Bir varmış, bir yokmuş evvel zaman içinde Uzak diyarlarda, gökkuşağı renginde çiçeklerin ve mutlu hayvanların yaşadığı bir orman varmış. Bu ormanda sevgi dolu bir sincap yaşarmış. Sincap’ın ismi Şeker’di. Şeker, ormanda herkes tarafından sevilen bir sincap’tı. Tüm hayvanlar onun keyifli tavrını ve yardımseverliğini çok severlerdi.

Bir gün, ormanda bir problem çıktı. Ormanın dibinden gelen üzgün bir ceylanın sesi duyuldu. Şeker hemen sesin geldiği tarafa doğru koştu ve ağlayan küçük ceylan buldu. Ceylanın ismi Nurcan’dı. Nurcan, ormanda kaybolmuştu ve annesini arıyordu.Şeker, Nurcan’a güven verdi ve ona yardım etmeye karar verdi. Beraber ormanda gezerken, Şeker Nurcan’a türküler söylüyor ve ona neşeli masallar anlatıyordu. Şeker’in enerjisi ve sevgisi, Nurcan’ın üzüntüsünü azaltıyordu.

Sonunda, Şeker ile Nurcan ormanın çevresinde annesini bulabildiler. Nurcan’ın annesi, Şeker’e mutlulukla gülümsedi ve ona teşekkür etti. Pamuk, “Her zaman yardım etmeye hazırım,” diye söyledi. O günden sonra, Şeker ile Nurcan iyi arkadaş oldular. Beraber ormanda oyunlar oynadılar, yeni hikayeler yaşadılar ve birbirlerine karşı her zaman dürüst oldular.

Evet çocuklar masalımız burada bitti. Şeker ile Nurcan’ın arkadaşlığı, ormanın içerisinde her zaman devam etti. Unutmayın çocuklar sevgi ile iyilik, gerçek dostluğun en büyük temeli olmaktadır. Sizde çocuklarınızla masal okumak için internet sitemizi kullanabilirsiniz. Yazdığınız hayvan masallarını tarafımıza gönderebilir ve binlerce okuyucuya sizin sayenizde sunabiliriz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Küçük Patates

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu