Üç Arkadaşın Doğaya Katkı Masalı

''Üç Arkadaşın Doğaya Katkı Masalı'' Hikayemizde Üç Arkadaşın Özel Yetenekleri Sayesinde Doğaya Karşı Yaptıkları Yardımı Okuyoruz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Üç Arkadaşın Doğaya Katkı Masalı

Renkli ve Eğlenceli bir şehir olan İstanbul’da, hepsinin ayrı bir özelliği olan ve yetenekli üç çocuk yaşardı. Bu çocukların isimleri Murat, Ahmet ve Esra’ydı. Murat, renkleri farklı tonlara çevirme yeteneğine sahipti. Ahmet, herhangi cismi istediği şekle dönüştürebiliyordu. Esra her dilde konuşabiliyor ve türküler söyleyebiliyordu.

Bir sabah, bu üç kahraman arkadaşlar, İstanbul’un içerisinde Atatürk çiftlik ormanında bir sorun olduğunu anladılar. Ormanın merkezinde oturan ve çok zeki olan Karga, şehre bir mesaj gönderdi. Ormanın içerisinde ki sihirli çiçeklerin hasta olduğunu ve yaprakların dökülmeye başladığını anlattı. Bu durum devam ederse, ormanın özel büyüsü kaybolacak ve tüm hayvanlar tehlikeye girecekti. Murat, Ahmet ve Esra bu sorunu çözebilmek için harekete geçtiler. Üç arkadaş ormana doğru yola koyuldular. Ormana vardıklarında, hasta çiçekleri gördüler ve durumun ne kadar önemli olduğunu anladılar. Çiçeklerin yaprakları soluk ve dağılmış durumdaydı. Murat, renk değiştirme özelliğini kullanıp yaprakları yenilemeye çalıştı, fakat bu yeterli olmamıştı. Bu sırada Ahmet, şekil değiştirme özelliğiyle çiçeklere yardımcı olmaya çalıştı. Çiçeklerin dallarını güçlendirdi ve yapraklar daha kuvvetli hale getirdi. Fakat bu da problemi çözebilmek için yeterli olmamıştı. Bu yapılanlardan sonra Esra, ormandaki canlılarla anlaşabilmek için şarkı yeteneğini kullandı. Bu yeteneği sayesinde tüm çiçeklerle anlaşmayı başardı. Şarkıları tüm ormanda duyuldu ve her şarkıda orman eski haline dönmeye başladı. Murat, Ahmet ve Esra’nın çabaları sonucunda orman eski görüntüsüne dönmüştü. Çiçeklerin yaprakları tekrar açmaya başladı, orman canlandı ve büyüsü geri döndü. Zeki Karga, tüm çocuklara teşekkür etti ve onlara bu yaktıkları için bir ödül verdi. Bu yaptıklarından sonra, Murat, Ahmet ve Esra tüm istanbul halkı tarafından kahraman olarak görüldü. Herkes bu arkadaşların yeteneklerine hayran kaldı . Üç arkadaş bu yaşananlardan sonra daha sık dost olarak sonsuza kadar beraber ve mutlu bir şekilde yaşadılar.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Keloğlan Prensesi Kurtarıyor Masalı

Evet çocuklar masalımız burada bitti. Her çocuğun özel güçleri vardır. Sizde gördüğünüz çiçeklere ve ağaçlara su dökerek onların daha canlı görülmeleri ve doğamızı daha da güzelleştirmeleri için yardımcı olabilirsiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu