Uyku Vaktinde Sevimli Ayıcık Masalı

sesli dinlemek icin tiklayin

Bir zamanlar, tatlı bir oyuncak ayı varmış. Adı Pamuk’muş. Pamuk, yumuşak tüyleri ve kocaman gözleriyle herkesin sevgisini kazanmış.

Bir gece Pamuk’un annesi, “Sevgili Pamuk, uyku vakti geldi. Hadi yatağına gidelim ve tatlı rüyalar görelim. Pamuk annesinin sözlerini anlamasa da onunla birlikte yatağa gitmiş.

Annesi Pamuk’un yanına uzandı ve hafifçe sallayarak bir ninni söylemeye başladı. “Ninni ninni, bırak uyusun ve büyüsün, bırak tatlı oyuncak ayı Pamuk’u dinlesin. Uyusun ve rüya görsün, yatağını pamuk gibi yumuşak yapsın.”

Pamuk annesinin ninnisini dinlerken gözleri yavaş yavaş kapanmaya başladı. Yumuşak yatağında rahatça uzandı. Annesinin şefkatli dokunuşunda huzur buldu.

Gökyüzünde yıldızlar belirmeye başlamış. Pamuk’a ninni söylemeye karar verdiler. “Ninni, ninni, küçük ayı, bırak uyusun ve rüyalarında oynasın. Bırak yıldızlar gibi parlasın, onu sevgiyle salla.”

Pamuk, yıldızların tatlı ninnisini duyunca gülümsedi ve derin bir uykuya daldı. Rüyalarında uçsuz bucaksız bir çiçek tarlasında koşmuş, rengârenk kelebeklerle dans etmiş ve mutlu arkadaşlar edinmiş.

Sabah güneş doğduğunda, Pamuk uykusundan uyandı. Yataktan kalktı, annesine koştu ve ona kocaman sarıldı. “Tatlı rüyalar gördün mü, sevgili Pamuk?” diye sordu annesi. Pamuk sevinçle başını salladı ve rüyalarında yaşadığı harika maceraları anlatmaya başladı.

Bundan sonra her gece Pamuk’un annesi ona güzel ninniler söyledi ve yıldızlar rüyalarında ona eşlik etti. Pamuk her gece mutlu bir şekilde uykuya daldı ve tatlı rüyalar gördü.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Prenses Nil ve Mavi Yıldız Masalı

Ece Efnaz

Masalist ile çocukların hayal dünyasını zenginleştirecek, öğretici ve eğlenceli masalları güncel olarak okuyabilirsiniz. Masalların tümü uygun yaş grubu için seçilmiştir ve çocukların gelişimine uygun olarak hazırlanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu