Yaralı güvercin ve 7 göl mağarası

''Yaralı güvercin ve 7 göl mağarası'' Yedigöl'ün büyülü mağarasında, zayıf güvercin Porti, bir gölün ortasında parlayan sihirli bir elmas bulur. Sağlığı yerinde olmayan ve arkadaşlarından daha zayıf olan Porti, meraklı ve umutludur. Elmasla ilgili talimatları takip ederek bir dilek tutar ve gölden içer. Sonuç olarak, olağanüstü bir dönüşüm geçirir ve parlak tüyleriyle sağlıklı, ışıldayan bir güvercine dönüşür, ilk kez suyun yansımasında ailesini görmekle aşkı hisseder. Bu hikaye, sevginin gücünü ve sihirli bir ortamda inanç mucizesini vurgular.

sesli dinlemek icin tiklayin

Yaralı güvercin ve 7 göl mağarası

Bir varmış, Bir yokmuş, masalımıza bir güvercin konmuş, bu güvercinin adı porti imiş. Porti diğer arkadaşlarına göre çok zayıfmış çok fazla yemek yiyemezmiş çok fazla hareket edemezmiş yani biraz hasta bir güvercinmiş.

Günlerden bir gün arkadaşlarıyla oyun oynamak için yedigöl mağarasında buluşmuşlar bu mağarada hasta olan herkes şifa bulurmuş ama portinin bundan haberi yokmuş. Porti ve arkadaşları oyun oynarken çok yüksek bir ses duymuşlar gölün içinden geliyormuş bu ses. Daha sonra merak edip gölün kenarına yaklaşmışlar gölün içinde ışıl ışıl parlayan kocaman bir Elması bulmuşlar. Belli ki bu elması birisi düşürmüş diye kendi aralarında konuşmuşlar, ama kimse bu elmaslara dokunamıyormuş. Elmasın ışıltısından yanına yaklaşılamıyormuş. Sonra bu elmasta yazan bir yazıyı görmüşler yazıda bir dilek tut ve derin nefes al bu sudan iç yazıyormuş. Bizim cılız porti bunu yapmış ve dileğinin gerçekleşmesi için bekliyormuş herkes mama , yuva istemiş ama bir tek porti’nin farklı bir dileği varmış. O da annesi ve babasını hiç tanımamış görmemiş onları görmek istiyormuş ve suya baktığında onların yüzlerini görmüş. Daha sonra da kendini görmüş yansımada ve elmas gibi parlayan tüyleri oluşmuş kilo almış bir anda sağlıklı bir güvercin olu vermiş . Çünkü o sevgiyi hissetmiş ve içindeki şeye kavuşmuş içindeki en değerli şey de sevgi imiş bu masal da burada bitmiş…

Bu masalın yazarı olan değerli arkadaşımıza teşekkürler ediyoruz. Kendi emeği sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Maalesef isim vermediği için ad/soyad paylaşamıyoruz ancak kendisine tüm okuyucularımız adına teşekkürler ediyoruz. Sizde Kısa Hikayeler kategorisinde masallar yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder
masal gönder
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Zeytin Ağacı ve Yıldızlar

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu