Yıldızlar Altında ve Eski Kitapların Işığında

''Yıldızlar Altında ve Eski Kitapların Işığında'' Momo ve Pıtırcık, ormanın derinliklerinde yıldızların altında uyumayı seven iki sevimli arkadaştı. Bir gün eski bir ağaç kütüphanesi keşfettiler ve kitaplarla dolu bir maceraya atıldılar. Hem yıldızların altında uyumaya devam ettiler hem de bilgi dolu kitapları okudular. Dostlukları, ormanın en güzel masalını yazmaya devam ediyordu.

sesli dinlemek icin tiklayin

Yıldızlar Altında ve Eski Kitapların Işığında

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan sevimli bir kirpi varmış. Bu kirpinin adı Momo’ymuş. Momo, yumuşacık dikenleri ve sevimli burnuyla ormanda herkesin sevgilisiydi.

Bir gün Momo, ormanda dolaşırken bir arkadaşıyla karşılaştı. Arkadaşı, minik bir tavşandı ve adı Pıtırcık’tı. Pıtırcık, Momo’ya “Merhaba!” dedi. “Nereye gidiyorsun?”

Momo, “Uyumaya!” diye cevap verdi. “Her gece yıldızların altında uyumayı çok seviyorum. Ormanın sessizliği ve hafif esen rüzgar beni rahatlatıyor.”

Pıtırcık, “Ben de aynı şekilde!” dedi. “Hadi birlikte yıldızların altında uyuyalım.”

Momo ve Pıtırcık, ormanın en güzel yıldızlı gecesinde birlikte uyudular. Yıldızlar parlıyordu, rüzgar hafifçe esiyordu ve Momo’nun dikenleri ona yumuşacık bir yastık gibi geldi.

Birkaç hafta boyunca Momo ve Pıtırcık, her gece yıldızların altında uyudular. Ormanın sessizliği ve yıldızların ışığı, onları huzurlu ve mutlu hissettiriyordu. Birlikte yıldızları sayarlar, gizli hayaller kurarlar ve en güzel rüyaları görürlerdi.

Bir gün ormanda büyük bir macera yaşandı. Ormanın derinliklerinde eski bir ağaç kütüphanesi bulunduğu söylentisi yayıldı. Momo ve Pıtırcık, bu gizemli kütüphaneyi keşfetmeye karar verdiler. Yola çıktılar ve uzun bir yolculuktan sonra kütüphaneye ulaştılar.

Kütüphane kapısını açtıklarında içerisi tozlu ve eski kitap kokusuyla doluydu. Raflarda binlerce kitap sıralanmıştı. Momo ve Pıtırcık, merakla kitapları karıştırmaya başladılar. Her kitap, farklı bir masal, bilgi veya sırrı içeriyordu.

En sevdikleri kitapları seçtiler ve kütüphaneden ayrıldılar. Artık her gece yıldızların altında uyumak yerine, kütüphanede kitap okumaya başladılar. Momo, tarih kitaplarına merak saldı ve ormanın geçmişini öğrenmeye çalıştı. Pıtırcık ise masalları ve hikayeleri seviyordu. Her gece birbirlerine okurlar ve yeni bilgilerle dolup taşıyorlardı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ay'ın Arkadaşı Yıldız

Ve böylece Momo ve Pıtırcık, hem yıldızların altında uyumaya devam ettiler hem de kütüphanede maceralara atıldılar. Onların dostluğu, ormanın en güzel masalını yazmaya devam ediyordu.

Ertesi sabah, Momo ve Pıtırcık güne mutlu bir şekilde uyandılar. Artık her gece birlikte yıldızların altında uyumaya karar verdiler. Böylece Momo ve Pıtırcık, en iyi arkadaş oldular ve ormanın en güzel masalını yazdılar.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Bebek Masalları kategorisinde masal yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Anne karnındaki bebeğime okuyorum çok seviyor, Allah hepimizin çocuğunu bizlere bağışlasın.. Hikayeler için teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu