Yıldızların Altında Macera

''Yıldızların Altında Macera'' Küçük Emir, yıldızlara dokunma hayaliyle dolu bir çocuktur. Bir gece, düşen bir yıldız parçasını takip ederek ormanda bir maceraya atılır. Yolda, hayvanların dersleriyle bilgeleşir ve bir dilek hakkı kazanır. Dileğiyle köyüne bir teleskop getirir, böylece tüm arkadaşları yıldızların güzelliklerini keşfedebilir.

sesli dinlemek icin tiklayin

Yıldızların Altında Macera

Bir zamanlar, gökyüzünün en parlak yıldızının altında küçük bir köy vardı. Bu köyde, meraklı ve cesur bir çocuk olan Emir yaşardı. Emir’in en büyük hayali, gökyüzündeki yıldızlara dokunmak ve onların sırlarını öğrenmekti.

Bir gece, Emir yatağında yatarken, penceresinden içeri gizemli bir ışık süzüldü. O ışık, gökyüzünden düşen bir yıldız parçasıydı! Emir, hemen yatağından fırladı ve yıldız parçasının peşinden koşmaya başladı. Ormanın derinliklerine doğru ilerlerken, ay ışığında parlayan birbirinden ilginç hayvanlarla karşılaştı. Bir baykuş, Emir’e bilgelik dersi verdi. Bir sincap, ona paylaşmanın önemini öğretti. Bir tavşan ise, hızlı olmanın her zaman en iyisi olmadığını anlattı.

Sonunda, Emir yıldız parçasına ulaştı ve onu nazikçe avucuna aldı. Yıldız parçası, Emir’e teşekkür etmek için ona bir dilek hakkı verdi. Emir, ne dileyeceğini çok iyi biliyordu. Gözlerini kapadı ve tüm köy çocuklarının yıldızları yakından görebilmeleri için bir teleskop istedi. Dileği gerçek oldu ve ertesi gün köy meydanında parlayan bir teleskop belirdi.

O günden sonra, Emir ve arkadaşları her gece yıldızları izlediler. Her yıldız, onlara yeni bir hikaye ve yeni bir hayal dünyası açtı. Ve Emir, hayallerinin peşinden koşmanın, paylaşıldığında daha da güzel olduğunu öğrendi.

Ve böylece, Emir ve arkadaşları her gece yıldızların altında toplanıp gökyüzünün harikalarını keşfetmeye devam ettiler. Bir akşam, köyün en yaşlı adamı onlara katıldı ve gözlerinin eskisi kadar iyi görmediğini, ama yıldızların ışığını hissedebildiğini söyledi. Emir ve arkadaşları, yaşlı adamın da yıldızları görebilmesi için ona en parlak yıldızları göstermeye karar verdiler.

Yaşlı adam, çocukların bu nazik jestinden çok etkilendi ve onlara eskiden yıldızların nasıl insanlara yol gösterdiğini anlattı. Her yıldızın bir hikayesi olduğunu ve bu hikayelerin köyün tarihini oluşturduğunu söyledi. Çocuklar, yaşlı adamın anlattığı hikayelerle büyülenmişlerdi ve gökyüzüne olan hayranlıkları daha da arttı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Hz. Muhammed'i Masallarla Tanıyalım

Ertesi gün, Emir ve arkadaşları köyün etrafındaki dağlara bir yolculuk planladılar. Yolculukları sırasında, bir dağ keçisiyle karşılaştılar ve ona neden dağların zirvesinde yaşadığını sordular. Dağ keçisi, zirveden manzaranın nasıl muhteşem olduğunu ve oradan yıldızlara daha yakın olmanın verdiği huzuru anlattı. Çocuklar, dağ keçisinin rehberliğinde zirveye tırmandılar ve oradan gökyüzünü izlediler. Yıldızlar hiç olmadığı kadar yakın ve parlaktı.

Bu macera, Emir ve arkadaşlarının hayatlarını sonsuza dek değiştirdi. Artık, her biri kendi yıldızlarını bulmuştu ve onların ışığını takip ederek, hayallerinin peşinden gitmeye kararlıydılar.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde 5 Yaş Masalları kategorisinde masal yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu