Zeytin Ağacı ve Yıldızlar

''Zeytin Ağacı ve Yıldızlar'' Çocuk ve zeytin ağacı, dünya üzerindeki barışı sağlamak için kayıp yıldız parçasını arayışa çıkar. Maceraları onları ormanlar, dağlar ve mağaralar arasında dolaştırır. Yıldız parçasını bulup, gökyüzüne geri göndererek dünyaya huzur getirirler. Bu, dostluk, cesaret ve dünyayı iyileştirme gücü üzerine bir hikayedir.

sesli dinlemek icin tiklayin

Zeytin Ağacı ve Yıldızlar

Bir zamanlar, gökyüzüne çok yakın bir tepe üstünde, yaşlı ve bilge bir zeytin ağacı yaşardı. Bu ağaç, her gün güneşi batırıp yıldızları selamlamak için sabırsızlanırdı. Çünkü ağaç, yıldızlardan hikayeler dinlemeyi çok severdi. Her gece, yıldızlar ona uzak diyarlar, büyülü varlıklar ve cesur kahramanlar hakkında masallar anlatırdı.

Bir gün, tepeye küçük bir çocuk geldi. Çocuk, ağacın altına oturdu ve gökyüzüne bakarak düşüncelere daldı. Zeytin ağacı, çocuğa seslendi: “Merhaba küçük dostum, seni burada görmek ne güzel. Yıldızlardan bir hikaye dinlemek ister misin?”

Çocuk şaşkınlıkla etrafına baktı ve sonunda konuşanın yaşlı zeytin ağacı olduğunu fark etti. Gözleri parlayarak, “Evet, lütfen!” dedi. O gece, ağaç ve çocuk, yıldızların anlattığı bir hikayeye kulak verdiler. Hikaye, bir yıldızın dünyaya düşüşünü ve onu bulan küçük bir kızın, yıldızı tekrar gökyüzüne geri gönderme macerasını anlatıyordu.

Hikayenin sonunda, çocuk ağaca dönerek, “Bir gün ben de büyük bir macera yaşayacak mıyım?” diye sordu. Zeytin ağacı, yapraklarını hışırdatarak, “Elbette,” dedi. “Her birimizin hayatı, kendi hikayemizi yazmak için bir macera. Yeter ki hayal gücünü kullan ve cesur ol.”

Çocuk, ağacın sözlerini düşünerek evine döndü. O günden sonra, tepeye her geldiğinde, zeytin ağacı ona yeni hikayeler anlattı. Çocuk, zamanla büyük bir hikaye anlatıcısı oldu ve bir gün, kendi maceralarını dünyayla paylaşmaya başladı.

Böylece, yaşlı zeytin ağacı ve çocuk, yıldızların altında, birbirlerine ve dünyaya ilham veren hikayelerle dolu, sonsuz bir dostluk kurmuş oldular.

Gecelerden bir gece, zeytin ağacı ve çocuk yine yıldızların altında sohbet ediyorlardı. Ağaç, çocuğa bir zamanlar gökyüzünden düşen ve dünyada kaybolan bir yıldız parçası hakkında bir hikaye anlattı. Bu parça, büyülü güçlere sahipti ve doğru kalple bulunduğunda, dünyaya barış ve mutluluk getirebilirdi. Ancak, yıldız parçası uzun zamandır kayıptı ve onu bulacak kişi henüz ortaya çıkmamıştı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Kütüphanedeki Sır

Çocuk, hikayeyi dinlerken gözleri parladı. “Belki biz bulabiliriz!” diye atıldı. Zeytin ağacı, yapraklarını neşeyle hışırdatarak, “Belki de, küçük dostum. Ama bu, büyük bir macera olacak,” dedi.

Ertesi sabah, çocuk ve zeytin ağacı, yıldız parçasını bulmak için yola çıktılar. Yolculukları onları ormanların derinliklerine, dağların zirvelerine ve gizemli mağaralara götürdü. Her adımda, çocuk cesaretini ve kararlılığını gösterdi, zeytin ağacı ise bilgeliği ve rehberliği ile ona yol gösterdi.

Nihayet, bir günün sonunda, çocuk ve zeytin ağacı, ışık saçan bir mağaraya vardılar. Mağaranın içinde, yıldız parçası parıldıyordu, tıpkı en parlak yıldız gibi. Çocuk, yıldız parçasını yavaşça kaldırdı ve anında, dünya üzerinde bir huzur dalgası yayıldı. İnsanlar, hayvanlar ve doğa, bu büyülü anın tadını çıkardı.

Çocuk, yıldız parçasını gökyüzüne geri göndermeye karar verdi, böylece her gece herkese ışık saçabilirdi. Zeytin ağacı, çocuğun bu kararını gururla izledi. Yıldız parçası gökyüzüne yükseldiğinde, çocuk ve zeytin ağacı, birlikte gerçekleştirdikleri büyük maceranın mutluluğunu yaşadılar.

Böylece, çocuk ve zeytin ağacı, dünyaya büyük bir hediye bırakmış oldular. Onların hikayesi, cesaretin, dostluğun ve dünyayı daha iyi bir yer yapma gücünün bir simgesi olarak anlatılmaya devam etti.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde 7 Yaş Masalları kategorisinde masal yazarak gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder
masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu